مدیرکل ستاد مدیریت بحران لرستان آخرین وضعیت گرفتار شدن تیم کوهنوردی از مشهد در اشترانکوه لرستان را اعلام کرد.

آخرین جزئیات حادثه کوهنوردان در اشترانکوه + اسامی مفقودین و نجات‌یافتگان در ایرناک آخرین جزئیات حادثه کوهنوردان در اشترانکوه + اسامی مفقودین و نجات‌یافتگان در ایرناک رضا آریایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد، در مورد حادثه اشترانکوه لرستان و گرفتار شدن تعدادی کوهنورد در برف و بهمن اظهار داشت: 3 روز قبل 14 کوهنورد مشهدی برای صعود به اشترانکوه اقدام کرده که یک کوهنورد از شهرستان الیگودرز در استان لرستان نیز این گروه را همراهی می‌کند.

وی با اشاره به رخ دان حادثه برای این گروه 15 نفره افزود: این گروه کوهنوردی در دهلیز سمت چپ به سمت قله گرفتار بهمن شده که 7 نفر پیدا شده ولی متاسفانه 8 نفر دیگر که 2 نفر آنها خانم هستند مفقود شده‌اند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران لرستان با اشاره به فوت یکی از کوهنوردان پیدا شده گفت:  از 7 کوهنورد پیداشده 6 نفر در پناهگاه هستند اما یک نفر از آنها که 22 سال سن داشت با هلی کوپتر به بیمارستان اعزام اما متاسفانه فوت کرد.

وی با اشاره به اینکه عملیات جستجو از زمین و هوا با تمام امکانات آغاز شده عنوان کرد: کوله پشتی کوهنوردان پیدا شده و احتمالا این افراد زیر بهمن گیر کرده‌اند.

آریایی در پاسخ به این سئوال که آیا کوهوردان از وضعیت جوی باخبر نبودند اظهار داشت: هواشناسی در روزهای گذشته چندین بار اعلام کرد که هوای غرب کشور و به ویژه استان لرستان همراه با برف و باران است اما متاسفانه این تیم کوهنوردی به این هشدارها اهمیتی نداده و گرفتار این حادثه شدند.

محمد باقر محمدی معاون هلال احمر لرستان در گفت و گو با تسنیم عنوان کرد: سه تیم جستجو نجات در منطقه اضافه‌شده و در حال  جستجو در منطقه هستند و دو بالگرد در این راستا اعزام‌شده که یک بالگرد توسط 115 و یک بالگرد توسط هلال‌احمر شهرکرد به منطقه اعزام‌شده و جستجو در منطقه ادامه دارد.

اسامی کوهنوردان مفقودی: علی حسینی، امان‌الله جوکار، ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوان‌محمدی، علی قاسم‌زاده، مجید زاده تراب.

اسامی کوهنوردانی که نجات یافته‌اند: امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی، سروش قادری، محسن اشرفی، سید رضا وحیدی.

علیرضا عامری کوهنورد 22 ساله  نیز فوت شده است.

تاریخ : 96/09/18
بازدید : 2,584 بار
آخرین جزئیات حادثه کوهنوردان در اشترانکوه + اسامی مفقودین و نجات‌یافتگان
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی