رئیس پژوهشگاه بین‌المللی و مهندسی زلزله درباره وقوع زمین لرزه در تهران توضیح داد.

بررسی احتمال وقوع زلزله ديگری در تهران + فیلم در ایرناک بررسی احتمال وقوع زلزله ديگری در تهران + فیلم در ایرناک مهدی زارع رئیس پژوهشگاه بین‌المللی زلزله درباره وقوع زمین لرزه در تهران و امکان رخ دادن دوباره زلزله توضیح داد.

او اظهار کرد : در بعضی از سایت‌ها عنوان شده که زلزله‌ای به بزرگی 6 ریشتر در شب چله به وقوع خواهد پیوست اما این موضوع نمی تواند صحت داشته باشد.

زارع بیان کرد : بر اساس مطالعات علمی گسل شمال تهران و اشتهارد با هم مرتبط است و می‌تواند دو سوی گسل بالا برود و هر کدام حرکت کنند که اگر تنش بالا رود، زلزله رخ می‌دهد.

رئیس پژوهشگاه بین‌المللی و مهندسی زلزله با بیان اینکه گاهی بعد از زلزله اول از 2 هفته تا 3 ماه احتمال وقوع زلزله وجود دارد و باید مانور و آمادگی برای وقوع زلزله بعدی داشته باشیم، تصریح کرد : باید ایستگاه‌های لرزه نگاری افزایش یابد تا راحت تر پس لرزه‌ها را بسنجیم و باید به دانشمندان امکانات داد تا بتوانند زمین را رصد کنند و وقایع را پیش بینی و ثبت کنند.

تاریخ : 96/09/30

yjc

بازدید : 206 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی