در پی کشف و خنثی سازی یک بمب به جا مانده از جنگ جهانی دوم در مرکز ایتالیا، بیش از ۲۳ هزار نفر مجبور به ترک خانه های خود شدند.

پس از  گذشت 60 سال از جنگ جهانی دوم ، آثار مخرب آن هنوز در ایتالیا مشاهده می شود و نیروهای نظامی سالانه حدود سه هزار مورد، خنثی سازی بمب های متعلق به این جنگ را انجام می دهند.تصویری از بمب کشف شده از جنگ جهانی دوم در ایتالیا در ایرناک تصویری از بمب کشف شده از جنگ جهانی دوم در ایتالیا در ایرناک

در جریان این جنگ که از سال 1939 تا 1944 میلادی طول کشید و در سالهای آغازین آن، ایتالیای موسولینی به عنوان عضو دول محور، آلمان نازی به رهبری هیتلر را همراهی می کرد، جنگنده های انگلیس و آمریکا مجموعا یک میلیون بمب حاوی 350 هزار تن مواد منفجره را بر سر ایتالیا ریختند. تخمین زده می شود که حدود 10 درصد از این بمب ها هرگز عمل نکرده است.

 روز گذشته  یک بمب ساخت انگلیس که متعلق به جنگ جهانی دوم در شهر فانو در شرق ایتالیا بود کشف و عملیات مربوط به تخلیه منازل برای عملیات خنثی سازی آن  از روز سه شنبه آغاز شد و تا ساعت 13 به وقت محلی امروز ادامه داشت.

سپس  عملیات تخلیه تمامی منازل اطراف آن تا شعاع 1800 متری و همچنین بیمارستان سانتا کروچه و ایستگاه قطار آغاز شده و همچنان ادامه دارد. بیش از یک هزار سرباز برای عملیات تخلیه منازل بکار گرفته شده اند. عملیات خنثی سازی این بمب در دریا انجام خواهد شد.

کشف بمب جنگ جهانی دوم در ایتالیا +عکس

بازدید : 2,617 بار
تصویری از بمب کشف شده از جنگ جهانی دوم در ایتالیا
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی