فیلمی جالب از یک زلزله 9 ریشتری که به مدت دو دقیقه‌ یکی از شهر های ژاپن را لرزاند، در فضای مجازی منتشر شده است.

زلزله دو دقیقه ای با قدرت 9 ریشتر در ژاپن + فیلم در ایرناک زلزله دو دقیقه ای با قدرت 9 ریشتر در ژاپن + فیلم در ایرناک پس از وقوع زلزله 5/2 ریشتری ملارد که هفته‌ی پیش رخ داد، بحث‌های مختلفی در خصوص میزان آمادگی شهر تهران در برابر زلزله احتمالی مطرح شد؛ مباحثی از قبیل میزان مقاومت سازه‌ها، میزان آمادگی دستگاه‌های امدادی، میزان اطلاعات مردم درباره کمک‌های اولیه، میزان لوازم امدادی ذخیره شده در سوله‌های مدیریت بحران و تأمین آب و غذای مردم، کمبود سوخت، ایجاد ترافیک در شهر و میزان توانایی در برابر بحران‌های ناشی از زلزله مانند انفجار‌ها و آتش‌سوزی‌ها از مواردی هستند که در خصوص زلزله تهران مطرح هستند.

کشور ژاپن از کشورهای پیشرو در مقابله با زلزله است. با توجه به زلزله‌خیز بودن این کشور، ژاپنی‌ها اقدامات پیشگیرانه و مهمی در راستای کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله انجام داده‌اند. زلزله فوکوشیما نیز تأثیر زیادی در روند مقابله با زلزله در ژاپن داشت. این زلزله با بزرگی حدود 9 درجه بزرگترین زلزله ژاپن از سال 1900 میلادی بوده است. پس از آن ژاپنی‌ها اقدامات پیشگیرانه‌‌ی خود بسیار گسترده‌تر کردند تا جایی که امروز شاید بتوان ژاپن را پیشروترین کشور جهان در مقابله با زلزله نامید.

در ادامه فیلمی جالب از یک زلزله 9 ریشتری دو دقیقه‌ای در ژاپن مشاهده می‌کنید که آمادگی در برابر زلزله را در ژاپن نشان می‌دهد.


yjc

بازدید : 210 بار
(2 رای)
زلزله دو دقیقه ای با قدرت 9 ریشتر در ژاپن + فیلم - 5.0 out of 5 based on 2 votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی