سهم دارندگان تحصیلات دانشگاهی از جمعیت بیکاران به بیش از 40 درصد رسیده است.

کدام رشته های دانشگاهی در ایران بیکار ترند ؟ + اینفوگرافیک-ایرناک کدام رشته های دانشگاهی در ایران بیکار ترند ؟ + اینفوگرافیک-ایرناک آمار بیکاری در بین دانش آموختگان دانشگاهی در حال تبدیل به یک معضل جدی برای مسئولان ذیربط می شود که در بین فارغ التحصیلان یکسری از رشته های دانشگاهی آمار بیکاری شان بیشتر از  سایر رشته ها بوده و بر آمار بیکاران کشور می افزاید.

کدام رشته های دانشگاهی در ایران بیکار ترند ؟ + اینفوگرافیک-ایرناک کدام رشته های دانشگاهی در ایران بیکار ترند ؟ + اینفوگرافیک-ایرناک بر اساس بررسی انجام شده توسط پژوهشکده آمار ایران، حدود ۳۴ درصد از افراد فارغ‌التحصیل عالی از نظر اقتصادی غیرفعال هستند. ۷۱ درصد از افراد فارغ‌التحصیل عالی غیرفعال را زنان و ۲۹ درصد را مردان تشکیل می‌دهند. ۳۲ درصد از این افراد دارای مدرک کاردانی، ۶۲ درصد دارای مدرک کارشناسی و ۶ درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر هستند.

کدام رشته های دانشگاهی در ایران بیکار ترند ؟ + اینفوگرافیک-ایرناک کدام رشته های دانشگاهی در ایران بیکار ترند ؟ + اینفوگرافیک-ایرناک
با استفاده از این نتایج می‌توان گفت از ۷ میلیون نفر فارغ‌التحصیل عالی که از آمارگیری نیروی کار سال ۱۳۹۴ برآورد شده است حدود 2/4 میلیون نفر از نظر اقتصادی غیرفعال هستند که از این تعداد 1/7 میلیون نفر به زنان و ۷۰۰‌هزار نفر به مردان اختصاص دارد. همچنین برآورد فارغ‌التحصیلان غیر فعال در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالاتر به ترتیب ۷۵۰ هزار، 1/5 میلیون نفر و ۱۵۰ هزار نفر است.

کدام رشته های دانشگاهی در ایران بیکار ترند ؟ + اینفوگرافیک-ایرناک کدام رشته های دانشگاهی در ایران بیکار ترند ؟ + اینفوگرافیک-ایرناک کدام رشته های دانشگاهی در ایران بیکار ترند ؟ + اینفوگرافیک-ایرناک

(0 رای)
بازدید : 193 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی