کاووس سیدامامی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه امام صادق (ع) در زندان اوین درگذشت.

یک استاد دانشگاه در زندان درگذشت در ایرناک یک استاد دانشگاه در زندان درگذشت در ایرناک اخیرا خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که براساس آن گفته شده که کاووس سیدامامی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه امام صادق (ع)، کنشگر فعال انجمن جامعه‌شناسی ایران و عضو کمیته روابط بین‌الملل که چندی پیش بازداشت شده بود، در زندان اوین درگذشت.

هنوز خبری رسمی در این خصوص منتشر نشده است. اما براساس اخباری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، به خانواده کاووس سیدامامی گفته شده که علت فوت این استاد دانشگاه در زندان، خودکشی بوده است.

همچنین محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در توئیتی که در این‌باره منتشر کرده، نوشته است "علت را از مسئولان ذیربط جویا شدم؛ بعضی پاسخ نمی‌دهند بعضی هم گفتند پیگیری کردیم اطلاعی بدست نیاوردیم!"

صادق زیباکلام، استاد دانشگاه و فعال سیاسی نیز در توئیتی خواستار شفاف‌سازی مسئولان درخصوص مرگ این استاد دانشگاه شده است.

 

واکنش حسام الدین آشنا

حسام الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور نیز در واکنش به در گذشت کاووس سید امامی در زندان نوشت: نه جامعه شناسان دین خودکشی می کنند نه حامیان حیات وحش.

 

 

بازداشت کاوه مدنی؟

همچنین محمود صادقی در توییتی گفته بود: در جریان پیگیری‌هایم برای اطلاع از علت بازداشت فعالان محیط زیست و چگونگی مرگ دکتر کاووس سید امامی، مطلع شدم دیروز کاوه مدنی معاونت بین‌الملل، نوآوری و مشارکت اجتماعی فرهنگی سازمان حفاظت محیط زیست نیز بازداشت شده است!

با این حال، علیزاده، مدیر روابط عمومی سازمان محیط ‌زیست می‌گوید خبر بازداشت دكتر كاوه مدنى معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محيط زيست صحت ندارد و ايشان تلفنى و تلگرامى با بنده تماس داشتند.


تاریخ : 96/11/22

aftabnews

بازدید : 3,090 بار
یک استاد دانشگاه در زندان درگذشت
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی