دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز گذشته در توئیت خود از ساعت اعلام تصمیم نهایی خود درباره آینده برجام را علام کرد.

امشب دونالد ترامپ تصمیم خود را درباره برجام اعلام می کند

تصمیم ترامپ درباره برجام کی اعلام می شود؟ در ایرناک تصمیم ترامپ درباره برجام کی اعلام می شود؟ در ایرناک رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد، امروز (سه شنبه) تصمیم خود را درباره توافق هسته ای ایران اعلام خواهد کرد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشت که روز سه شنبه در ساعت 22:30 (14:00 به وقت واشنگتن) از کاخ سفید تصمیم خود را درباره توافق هسته ای ایران اعلام خواهد کرد.

ترامپ در حالی این توئیت را منتشر کرد که ساعاتی پیش نیز در توئیت دیگری نوشته بود، ایالات متحده به دیپلماسی سایه غیرقانونی جان کری درباره توافق بد ایران نیازی ندارد.

به اعتقاد رییس جمهوری آمریکا، در وهله اول کری فردی بوده که این «مشکل» را خلق کرده است.

ترامپ در حالی این خبر را اعلام کرده است که تا ١٢ مه (٢٢ اردیبهشت) هنوز چهار روز باقی است و این موضع گیری زودهنگام در قبال برجام از جانب دولت واشنگتن در سال های اخیر بی سابقه بوده است.

بر اساس آنچه مصوب شده، آمریکا باید تا پایان هفته جاری برای چندمین بار از زمان اجرای برجام، تعلیق تحریم های یک جانبه اش علیه ایران را تمدید کند.

ترامپ سه ماه قبل ضمن تکرار موضع خود مبنی بر «بد بودن» توافق هسته ای، اعلام کرد که اگر این توافق اصلاح نشود، از آن خارج خواهد شد.

سایر طرف های مذاکره کننده در برجام با این تصمیم ترامپ مخالفند و ایران نیز این توافق را غیرقابل بازنگری می داند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در آخرین اظهارات خود گفته است:با خروج آمریکا از برجام، تصمیمات غیرقابل تصوری می گیریم.


تاریخ : 97/02/18

isna

بازدید : 2,254 بار
تصمیم ترامپ درباره برجام کی اعلام می شود؟
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی