تصویر کمتر دیده شده از مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای را، در سفری که پس از انقلاب به محل تبعیدشان در ایرانشهر داشتند مشاهده می‌کنید.

تصویر نادر از مقام معظم رهبری در شهر محل تبعیدشان در ایرناک تصویر نادر از مقام معظم رهبری در شهر محل تبعیدشان در ایرناک در تصویر زیر حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی را در سفری که پس از انقلاب به محل تبعید شدنشان در ایرانشهر داشتند، مشاهده می کنید.

با درگذشت آیت‌الله سید مصطفی خمینی و تحولاتی که در پی آن پدید آمد، نهضت اسلامی وارد مرحله‌ی نهایی خود شد و حرکت های جدی برای پیروزی انقلاب آغاز گردید. رژیم پهلوی هم در واکنش به این فعالیتها، به‌رغم اعلام سیاست فضای باز سیاسی، با سرکوب و خفقان، فعالیتهای مبارزان را محدودتر کرد. به دنبال اجرای این سیاست، برخی از مبارزان سرشناس به تبعید محکوم شدند که مقام معظم رهبری هم در زمره‌ آنان بودند.

ساواک (سازمان امنیت و اطلاعات کشور)، حکم تبعید حضرت آیت الله خامنه‌ای به ایرانشهر را در آذرماه 1356 تصویب کرد، و چند روز بعد از این حکم، ایشان وارد ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان شدند. هدف رژیم از این اقدام، قطع ارتباط ایشان با مردم و مبارزان و به دنبال آن، عدم توفیق‌شان در امر مبارزه و افشاگری علیه حکومت بود. اما ایشان به علت تعامل با اهل تسنن، محبوبیتی در میان مردم ایرانشهر یافتند و با بهره‌گیری از این فرصت ها پیام انقلاب را به مردم دورترین نقاط کشور رساندند.

تصویر کمتر دیده شده از مقام معظم رهبری، در سفری که به محل تبعیدشان داشتند


yjc

بازدید : 392 بار
(1 رای)
تصویر نادر از مقام معظم رهبری در شهر محل تبعیدشان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی