شبکه تلویزیونی العربیه گزارشی درباره بازی مورد علاقه اکثر مشاهیر و سیاستمداران دنیا منتشر کرد.

تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک "بازی پادشاهان" نامی است که در قرن 16 میلادی خاندان سلطنتی انگلیس به خاطر علاقه فراوانشان به شطرنج، روی آن نهادند.

تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک این بازی در برنامه‌های تفریحی و سرگرمی اکثر سیاستمداران مشهور دنیا جایگاه ویژه ای داشت، از باراک اوباما گرفته تا هیتلر، لنین، چه گورا، فیدل کاستر و وینستون چرچیل همگی عاشق شطرنج بودند.

تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک اوباما که شطرنج را از پدربزرگ و ناپدری‌اش یاد گرفته بود، از اوقات فراغت خود برای این بازی استفاده می کرد. جالب است بدانید که علاوه بر همسر اوباما که با او سر میز شطرنج می‌شست، این رئیس جمهور تجربه بازی با فیشی آناند، شطرنج باز حرفه ای هندوستان را نیز داشته است.

بازی مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟

تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک هیتلر و لنین نیز در سال 1909 با هم در وین اتریش، سر این بازی به رقابت نشستند.

بازی مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟

تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک از دیگر سیاستمدارانی که تاکنون سر میز شطرنج مهارت های خود را به رخ یکدیگر کشیده اند می توان به "فیدل کاسترو و چه گورا" اشاره کرد.

بازی مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟

تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک مهارت در بازی شطرنج میراث پدری بود که به نخست وزیر سابق بریتانیا یعنی وینستون چرچیل رسید تا جایی که در اواخر قرن 19 میلادی اقدام به راه اندازی یک باشگاه شطرنج کرد.

بازی مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟

تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک اگر در این باره کمی از دنیای سیاست فاصله بگیریم و سری به وادی هنر و نویسندگی بزنیم، ویلیام شکسپیر را نباید در فهرست عاشقان بازی پادشاهان از قلم انداخت. او در یکی از نمایش‌نامه‌هایش به نام "طوفان" برای قدردانی از شاهزاده الیزابت، شطرنج‌باز چیره دست، در متن نمایش‌نامه دست برد و سکانسی درباره این بازی به آن افزود.

بازی مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟

تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک در مشاهیر اهل قلم، یادی هم از گابریل گارسیا مارکز کنیم که علاقه اش به شطرنج وصف‌ناشدنی بود تا حدی که در یکی از آثارش از این بازی نیز اسم برده بود.

بازی مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟

تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک شاید وقت آن رسیده که از علاقمندان این بازی نامی هم از هنرمندان پرده نقره ای سینما ببریم، مثلا بیل کازی کمدین سرشناس آمریکایی از هر فرصتی برای پرداختن به این بازی غافل نمی شد.

بازی مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟


تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک تفریح مورد علاقه اکثر سیاستمداران و مشاهیر جهان چه بود؟-ایرناک yjc

(0 رای)
بازدید : 168 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی