دونالد ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و تحریم های هسته ای را علیه ایران وضع خواهد کرد.

دونالد ترامپ از برجام خارج شد و تحریمها را برگرداند

دونالد ترامپ از برجام خارج شد در ایرناک دونالد ترامپ از برجام خارج شد در ایرناک دونالد ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و تحریم های هسته ای را علیه ایران وضع خواهد کرد.

او با اشاره به ناقص بودن توافق هسته ای یا برجام گفت سخت ترین تحریم های هسته ای علیه ایران را وضع خواهد کرد.

ترامپ ادعا کرد:« برجام امکان دستیابی ایران به بمب هسته‌ای را نخواهد گرفت. بنابر این تا دقایقی دیگر فرمانی صادر خواهم کرد و از این توافق خارج خواهم شد.» او در این سخنرانی گفت:«امروز می‌خواهم جهان را در جریان تلاش‌هایمان برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای قرار دهم.  ایران از حزب‌الله، حماس، طالبان ‌و القاعده حمایت میکند.توافق هسته ای قرار بود از آمریکا و متحدان ما حمایت کند اما در واقع توافق هسته ای به ایران برای غنی سازی اورانیوم کمک کرد. توافقی که دولت سابق و جمعی از کشورها با ایران اجرا کردند، به این کشور اجازه داد به غنی‌سازی ادامه دهد و نهایتا در آستانه ساخت سلاح اتمی قرار گیرد.»

اهم سخنان ترامپ در ادامه می‌آید:

*:ایران پیشتاز تروریسم در دنیا است.

*توافق هسته ای فاجعه آمیز باعث شد تا امریکا میلیاردها دلار به ایران پول بدهد که مایه شرمساری من و امریکایی های زیادی بشود.

*اسناد اسراییل قاطعانه نشان داد که ایران به دنبال سلاح هسته ای است.

* با برجام بودجه نطامی ایران ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد.

*حتی اگر ایران به برجام عمل کند باز هم می تواند به سلاح هسته ای برسد.

*در قلب این توافق، این افسانه قرار داشت که این رژیم به دنبال استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای است. نخست‌وزیر اسرائیل هفته گذشته با افشای اسنادی که مدت‌ها مخفی بودند، واقعیت این رژیم را نشان داد.

*امروز می‌خواهم جهان را در جریان تلاش‌هایمان برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای قرار دهم. رژیم ایران پیشتاز حمایت دولتی از تروریسم است.

* امروز ما مدرکی داریم که نشان می‌دهد ایران دروغ گفته است. 


تاریخ : 97/02/18

بازدید : 2,045 بار
دونالد ترامپ از برجام خارج شد
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی