در حالی که از عصر روز گذشته، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است رئیس جمهور در یک ویدیوی ضبط شده با مردم سخن بگوید، سخنان رئیس جمهور خطاب به مردم پخش نشد.

علت پخش نشدن سخنان رئیس جمهور در شب گذشته در ایرناک علت پخش نشدن سخنان رئیس جمهور در شب گذشته در ایرناک در حالی که از عصر روز گذشته، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است رئیس جمهور در یک ویدیوی ضبط شده با مردم سخن بگوید، سخنان رئیس جمهور خطاب به مردم پخش نشد و در این باره هم توضیحی از سوی مسئولان امر در تلویزیون و یا دولت به مردم داده نشد.

روز گذشته نخست اعلام شد که بناست، رئیس جمهور در یک برنامه زنده تلویزیونی با مردم سخن بگوید. هنوز چند دقیقه از اعلام این خبر نگذشته بود که خبرگزاری های کشور اعلام کردند، برنامه تلویزیونی رئیس جمهور زنده نخواهد بود و صدا و سیما ویدیوی ضبط شده از سخنان رئیس جمهور را پخش خواهد کرد.

پس از اعلام این خبر، گمانه زنی ها آغاز شد که چرا تریبون زنده در اختیار رئیس جمهور قرار نگرفته و طبیعتا اولین گمانه هم این بود که احتمالا رئیس جمهور ممکن بوده، حرف هایی بزند که امکان حذف آن در یک برنامه زنده وجود نداشته؛ بنابراین، ترجیح داده شده در یک برنامه ضبط شده با مردم سخن بگوید.

با وجود تبدیل برنامه زنده رئیس جمهور به برنامه ضبطی،مردم همچنان مشتاق شنیدن صحبت های رئیس جمهور خطاب بودند؛ اما هر چقدر مردم بیشتر کانال های تلویزیونی را بالا و پایین کردند، نشانی از پخش سخنان رئیس جمهور نیافتند و به جای آن شبکه خبر سخنان ضبط شده رئیس جمهور در هیأت دولت را پخش کرد.

در نهایت عدم پخش سخنان ضبط شده رئیس جمهور، این گمانه را تقویت کرد که یا رئیس جمهور به دلیل حذف بخش های مهم سخنانش، اجازه نداده است که آن برنامه ضبط شده، پخش شود و یا صدا و سیما حتی با حذفیات هم راضی به پخش برنامه نشده است. این احتمال هم وجود دارد که حذفیات به قدری بوده که دیگر سخنان رئیس جمهور قابل پخش نبوده است.

نکته ای که در این میان قابل ذکر است اینکه: عموما مسئولان تلویزیون زمانی که دیگر مسئولان، مطالبی انتقاد آمیز درباره سیاست های صدا و سیما یا تفکر مورد علاقه آنان می گویند، با پخش کامل آن مطالب انتقادآمیز مخالفت می کنند.

آنچه تا کنون مشخص است، اینکه نه دولت و نه صدا و سیما در این باره اطلاع رسانی نکرده اند و عجیب اینکه این هر دو نهاد، عملا به نظاره نشسته اند و می بینند که در دوره انفجار اطلاعات، اگر اندکی دیر بجنبند،جریان اطلاعات از دستشان خارج می شود؛ اینکه چرا به این نکات توجه نمی کنند و تصور می کنند عدم اطلاع رسانی، منفعتی برای آنان دارد، جای بسی شگفتی است.


تابناک

بازدید : 130 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی