تصور برش دادن یک قطره آب کوچک، شاید بسیار عجیب و غیر قابل باور به نظر بیاید! اما گروهی از محققان توانستند در اقدامی جالب این کار را عملی کنند.

آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک یک گروه تحقیقاتی از گروه شیمی دانشگاه آریزونا در ایالت متحده آمریکا در آزمایش جالب توانستند یک قطره آب را برش دهند.

آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک محققان پس از قرار دادن این قطره آب بر روی سطح تفلونی مخصوص، با استفاده از یک چاقوی سوپر هیدروفوبیک به زیبایی هر چه تمام‌تر این قطره را به دو قسمت تقسمیم کردند.

آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک این چاقوی مخصوص با استفاده از پلی‌اتیلن روی و مس و آغشته شدن به محلول نیتروژن نقره و یک محلول سوپر هیدروفوفیک به نام HDFT به مدت 20 ثانیه آماده شد و پس از شسته شدن و خشک کردن آن در هوای معمولی، چنین کارایی فوق‌العاده‌ای را پیدا کرد.

آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک محققان امیدوارند با این روش بتوانند راهی ساده و آسان برای جداسازی برخی از پروتئین‌های منحصر بفرد در خون انسان‌ها برای تشخیص بیماری‌های خاص و حساس پیدا کنند.

آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک


آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک آزمایشی جالب برای برش یک قطره آب! + فیلم-ایرناک yjc

(0 رای)
بازدید : 64 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی