سازمان فضایی ناسا اخیرا تصویر عجیب و غریبی منتشر کرد که با تلسکوپ فضایی هابل از کهکشان ها گرفته شده است و شباهت زیادی به انسان های حیله گر دارد.

تصویر جالب و عجیب ناسا از کهکشان !

کلمه ناسا مخفف شده (National Aeronautics and Space Administration) می باشد که به اختصار آن را ناسا نامیده اند که به مدت دهه ها در زمینه هوافضا با مهندسان نخبه و حرفه ای در حال انجام وظیفه است و ماهواره های زیادی که به دست مهندسان این سازمان طراحی و ساخته شده اند را به فضا پرتاب کرده است.تصویر عجیب و مرموزانه منتشر شده از ناسا! در ایرناک تصویر عجیب و مرموزانه منتشر شده از ناسا! در ایرناک

با این وجود سازمان ناسا فعالیت خود را بطور رسمی از تاریخ 1 اکتبر سال 1958 میلادی آغاز کرده است و قطعا یکی از چند سازمان محبوب و آشنایی است که شاید اکثر انسان های کره زمین با آن اشنا باشند. از این رو اخیرا این سازمان تصویر مرموزانه و عجیبی از کهکشان را منتشر کرد که توانست جزء یکی از پربازدیدترین تصاویر با حاشیه و واکنش های متعددی از جانب کاربران صفحات مجازی قرار گیرد. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی ایرناک خواهیم گفت.

تصویر دهان خندان در کهکشان ها

تصویر گرفته شده ناسا با تلسکوپ فضایی هابل

تلسکوپ فضایی هابل (Hubble Space Telescope) که یک تلسکوپ کیهان شناسی بزرگ و مهم است، در سال 1990 میلادی به نام ادوین هابل در مدار گردش قرار گرفت. از این رو ناسا اخیرا تصویر عجیب و مرموزانه ای که توسط این تلسکوپ فضایی ثبت شده بود را منتشر کرد که به نوعی شباهت فراوانی به انسان های حیله گر دارد. با این وجود ناسا این گونه اعلام کرد که دهان خندان در تصویر تنها نتیجه یک حقه نور است.

در کل لازم است بدانید که ستاره ها از یک ابر عظیم گاز تولید می شوند که به مرور به دلیل جاذبه ممکن است از بین بروند که پس از این فرآیند به دانه های کوچکی تقسیم خواهند شد که ستاره های جدیدی را به وجود خواهند آورد.

بازدید : 2,089 بار
تصویر عجیب و مرموزانه منتشر شده از ناسا!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...