به دلیل آنکه این خسوف در ژانویه رخ می دهد بسیاری آن را خسوف گرگینه می خوانند. گرگینه یا گرگ آدم موجودی افسانه ای در قصه های باستانی و قدیمی می باشد.

خسوف خونین گرگینه شب گذشته نگاه ها را به خود خیره کرد

چند روز پیش بود که زمزمه هایی در مورد اولین خسوف و ماه گرفتگی خونین گرگینه در برخی از کشورهای اروپایی به گوش می رسید و خبرها حاکی از آن بود که یکشنبه و دوشنبه همین هفته ؛ ماه گرفتگی خونین روی خواهد داد و فرصتی است برای تماشای این پدیده برای علاقه مندان ؛ گفتنی است این آخرین خسوف خونین تا دو سال آینده یعنی تا سال 2021 است.جزئیات خسوف خونین گرگینه 2019 + عکس در ایرناک جزئیات خسوف خونین گرگینه 2019 + عکس در ایرناک

به گزارش سی ان ان و وب سایتهای دیگر این اولین خسوف سال 2019 که به " ماه گرفتگی خونین گرگینه" معروف شده است و زمان آن از ساعت 2:35 دقیقه بامداد دوشنبه 21 ژانویه به وقت گرینویچ آغاز و ساعت 7:45 دقیقه صبح (به وقت گرینویچ) پایان گزارش شده است .

خسوف قرمز نشانه چیست؟

تماشای خسوف خونین ماه گرگینه

اولین خسوف خونین در سال 2019

ماه گرفتگی خونین و گرگینه 20 و21 ژانویه برابر با 30 دی و اول بهمن در بخش‎هایی از آمریکا شمالی و جنوبی، بخش هایی از اروپای غربی و آفریقا در آسمان زیبای شب دیده خواهد شد.

به دلیل آنکه این خسوف در ژانویه رخ می دهد بسیاری آن را خسوف گرگینه می خوانند. گرگینه یا گرگ آدم موجودی افسانه ای در قصه های باستانی و قدیمی می باشد.

دلیل قرمزی خسوف

نخستین خسوف خونین سال میلادی جدید

از وقوع خسوف خونین گرگینه چه می دانید

همانطور که حتما می دانید خسوف یا همان ماه گرفتگی زمانی رخ می دهد که زمین دقیقا وسط خورشید و ماه قرار بگیرد و هنگامی که ماه در این شرایط در نزدیک ترین فاصله به زمین باشد، اَبَرماه ایجاد می شود.

اما چرا خسوف خونین گرگینه ؟ علت ان چیست ؟ علت خونین شدن نخستین خسوف ماه کامل هاله ای قرمز رنگ از غبار در اطراف ماه است که باعث قرمز رنگ شدن آن می شود.

  • تاریخ: دوشنبه, 01 بهمن 1397
بازدید : 2,452 بار
جزئیات خسوف خونین گرگینه 2019 + عکس
5.0
out of
5
(
2
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی