بیشتر زلزله‌ها به علت فرآیندهای زمین ساختی یا تکنوتیک طبیعی مانند حرکت، رانش و یا گسل‌های پوسته زمین رخ می‌دهند.

چه نیرویی باعث زمین لرزه میشود

زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک آزاد شدن ناگهانی انرژی‎های تجمیع شده داخلی زمین، در صورت عدم گنجایش طبقات در تحمل و نگهداری آنها، منجر به شکست لایه‌ها و وقوع زلزله خواهد شد. 

زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک رخدادی طبیعی که بسته به شدت آن می‌تواند حادثه ساز باشد. در این بین، ایران به دلیل وجود گسل‌های فراوان، ششمین کشور حادثه خیز دنیا و دهمین کشور زلزله خیز دنیاست. بر اساس آمار موسسه لرزه‌نگاری ، بطور میانگین سالیانه حدود 10 تا 12 هزار زمین لرزه با مقیاس بیش از یک ریشتر در نقاط مختلف کشور رخ می‌دهد. 

زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک  آماری که در دنیا به بیش از 1 میلیون و 444 هزار زلزله با بزرگی بیش از2 ریشتر می‌رسد. سالیانه در جهان حدود هزار و 470 زمین لرزه بزرگ با شدت بیش از 5 ریشتر  رخ می‌دهد. 

زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک اینفوگرافی زیر را مطالعه کنید تا بصورت علمی از چگونگی این رخداد طبیعی آگاه شوید.

چگونه زلزله رخ می‌دهد ؟ + اینفوگرافی

زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک زلزله چگونه بوجود می آید؟ + اینفوگرافی-ایرناک tasnim

(0 رای)
بازدید : 177 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی