يكي از سؤالاتي كه گاهي اوقات در مورد سي تي اسكن هاي دوال_سورس مطرح ميشود اين است كه چطور ممكن است وقتي همزمان دو تيوب اشعه ايكس اكسپوز ميكنند مقدار دوز در حد مجاز باقي بماند؟

سی تی اسکن دوال سورس در ایرناک سی تی اسکن دوال سورس در ایرناک همانطور كه مستحضر هستيد استفاده همزمان از دو تيوب در سي تي فوايد زيادي دارد كه اطلاعات بسيار ارزشمند كلينيكال جهت تشخيص بهتر در اختيار پزشكان قرار ميدهد منتها بحث دوز مجاز همواره يكي از مباحث بسيار مهم بوده است كه نگراني هايي را براي متخصصين اين رشته بوجود آورده است.

اما زيمنس به عنوان يكي از كمپاني هاي پيشرو در زمينه سي تي اسكن همواره راه حل مناسبي در راستاي كنترل دوز در مقابل ارائه بهترين كيفيت تصاوير تشخيص ارائه كرده است.

به همين منظور زيمنس با معرفي تكنولوژي Selective_Photon_Shield نگراني هاي موجود در مورد دوز را به طور كامل بر طرف كرده است.

يكي از فوايدي كه به واسطه اين تكنولوژي ميتوانيم داشته باشيم اين است كه قادر خواهيم بود ولتاژ يك تيوب را ٨٠ كيلوولت و تيوب دوم را ١٤٠ كيلوولت تنظيم كنيم تا از نظر تئوري و عملي بهترين كنتراست ممكن را ارائه دهيم و در عين حال ميزان دوز به اندازه يك اسكن با سي تي هاي كانونشنال_تك_سورس كه ميزان ١٢٠ كيلوولت تنظيم شده ارائه داده شود.

اين تكنولوژي بسيار پيشرفته و ارزشمند روي مدل هاي زير به صورت پيش فرض موجود ميباشد و خوشبختانه در ايران نصب شده اند:

دستگاه سي تي اسكن ٣٨٤ اسلايس زيمنس مدل SOMATOM Force

دستگاه سي تي اسكن ٢٥٦ اسلايس زيمنس مدل SOMATOM Definiton Flash

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 212 بار
(1 رای)
سی تی اسکن دوال سورس - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی