ماشینی جدید برای ایجاد ابر و همچنین بارور کردن آن تولید شده است که در مناطق خشک و کم آب، ابر تولید می‌کند.

چگونه ابر هارا بارور میکنند + فیلم باروری ابرها در ایرناک چگونه ابر هارا بارور میکنند + فیلم باروری ابرها در ایرناک بارور کردن ابرها در بسیاری از مناطق جهان مورد آزمایش قرار گرفته است تا کشورهایی که با بحران کم آبی مواجه هستند بتوانند به آب دسترسی داشته باشند. این اقدام  هرساله در فصول مناسب و توسط برنامه‌های منظمی صورت می‌گیرد.

تولید باران با روش‌های مصنوعی و غیرطبیعی بارور کردن ابر نامیده می‌شود. دلیل اصلی این عمل افزایش میزان بارش است در برخی موارد هم برای آتش سوزی جنگل ها به سرعت ابر ها را بارور می‌کنند تا از آتش‌‍‌سوزی بیش از حد در جنگل جلوگیری شود البته در این میان عوامل مهمی مثل رطوبت, دما و شرایط جوی در ایجاد ابر مصنوعی نقش بسزایی دارند.

در یکی از کشورهای پیشرفته غربی, ماشینی جدید برای ایجاد ابر و همچنین بارور کردن آن تولید شده است که باعث ایجاد باران در مناطق خشک و کم آب می‌شود.

نحوه کار ماشین تولید ابر را مشاهده می‌کنید.

گفتنی است :

باروری ابرها یا ابرآمایی به‌عنوان متداولترین و بهترین روش شناخته‌شده تعدیل آب و هوا، افزودن مواد به داخل یک ابر با هدف تقویت تشکیل و رشد

«بلورهای یخ» (Ice Crystal) در ابرهای سرد (بیشتر حجم ابر در دمای زیر صفر درجه سلسیوس است) و رشد قطرک‌های درون ابرهای گرم (بیشتر حجم ابر دارای دمای بالای صفر درجه سلسیوس است) و درنتیجه افزایش بارش برف یا باران می‌باشد. به عبارت دیگر باروری ابرها روشی جدید برای تأثیرگذاری بر روی ابرهای طبیعی است که در آن با استفاده از مواد شیمیایی آب بیشتری از ابر به شکل باران یا برف گرفته می‌شود.بیشترین عواملی که در باروری ابرها برای تولید باران سرد و طرح‌های باروری ابرها برای تقویت بارش برف به کار می‌روند یدید نقره و یخ خشک(دی‌اکسید کربن منجمد) هستند. عواملی دیگر مانند گازهای مایع (به عنوان مثال نیتروژن مایع) نیز می‌توانند برای بارور کردن ابرها در این دسته مورد استفاده قرار گیرند.

بازدید : 14,431 بار
چگونه ابر هارا بارور میکنند + فیلم باروری ابرها
3.5
out of
5
(
6
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی