لیمو سرشار از مواد مغذی از جمله ویتامین ث، ویتامین های ب کمپلکس، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و فیبر است.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک از آنجا که مصرف مستقیم این میوه خانواده مرکبات ممکن است روی مینای دندان شما اثر مستقیم بگذارد، کافیست آن را با آب لیمو را با آب ولرم رقیق کنید و ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از شروع صبحانه آن را بنوشید تا از مزایای شگفت انگیز آن منفعت ببرید.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک کاهش التهاب: نوشیدن منظم آب لیمو منجر به کاهش میزان اسیدیته در بدن شما را کاهش می دهد ضمن این که منجر به حذف اسیداوریک از مفاصل شما می شود؛ عاملی که سبب التهاب مفاصل می شود.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک رفع سوء هاضمه: لیمو نه تنها مواد سمی را از دستگاه گوارش پاک می کند بلکه منجر به تسکین علائمی مانند سوء هاضمه، سوزش سردل و نفخ می شود.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک از دست دادن وزن: لیمو حاوی فیبر پکتین است که منجر به مبارزه با هوس گرسنگی و در نهایت کاهش وزن می شود.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک پاک کردن سموم: لیمو به از بین بردن سموم بدن شما از طریق بهبود عملکرد آنزیم ها و تحریک کبد کمک می کند.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک مبارزه با لکه های پوستی: آنتی اکسیدان های موجود در لیمو منجر به کاهش چین و چروک های بیش از حد پوست می شود و درخشندگی پوست را نیز حفظ می کند.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک تقویت سیستم ایمنی بدن: ویتامین ث موجود در لیمو منجر به تقویم سیستم ایمنی بدن می شود.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک حفظ سلامت قلب: پتاسیم موجود در لیمو باعث حفظ سلامت قلب و همچنین مغز و اعصاب می شود.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک از بین بردن التهاب لثه: آب لیمو منجر به از بین بردن دندان درد و التهاب لثه می شود. البته از آنجا که اسید سیتریک موجود در لیمو منجر به سائیده شدن مینای دندان می شود، توصیه می شود بعد از مصرف آب لیمو بلافاصله مسواک نزنید.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک تقویت انرژی: لیمو منجر به کاهش سطوح اضطراب و افسردگی می شود ضمن این که اثرات آرامبخشی در سیستم عصبی را دارد.

خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک خواص لیمو ترش برای بدن-ایرناک مبارزه با عفونت های ویروسی: آب لیموی گرم موثرترین راه برای کاهش عفونت های ویروسی و گلودرد متعاقب آن است. ضمن این که منجر به تقویت سیستم ایمنی نیز می شود.


منبع : 10 اتفاق شگفت انگیزی که با مصرف روزانه لیمو در بدن تان می افتد! / آوای سلامت

(0 رای)
بازدید : 206 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی