مرد ۴۱ ساله‌ای که به دلیل یک اشتباه قضایی در آمریکا در پرونده ۲ فقره قتل، ۲۳ سال را در زندان گذرانده بود، روز جمعه آزاد شد.

اشتباه قضایی پس از 23 سال حبس فاش شد ! در ایرناک اشتباه قضایی پس از 23 سال حبس فاش شد ! در ایرناک مردی که به علت یک اشتباه قضایی در آمریکا، ۲۳ سال را پشت میله‌های زندان گذرانده بود، جمعه آزاد شد.

این مرد ۴۱ سال به نام «لامونت مک‌اینتایر» اهل کانزاس بابت دو قتلی که در سال ۱۹۹۴ اتفاق افتاده بود، مجرم شناخته شده بود.

او که در آن زمان ۱۷ سال بیشتر نداشت به گذراندن مجازات دو حبس ابد بر مبنای شهادت کسانی که بعدا شهادت خود را پس گرفتند، محکوم شد.

دفتر دادستانی وقت هیچ مدرکی که ارتباط لامونت مک‌اینتایر را با این دو قتل نشان دهد، ارائه نکرده بود.

در حالی که این پرونده از سوی یک قاضی در حال بررسی دوباره بود، دادستان منطقه ویاندوت جمعه اعلام کرد اطلاعات جدیدی وجود دارد که در مورد دست داشتن مک اینتیر در این قتل‌ها تردید بیشتری ایجاد می‌کند.

مارک دوپری در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به اطلاعاتی که به دفتر من رسیده است، من توجه دادگاه را به وجود یک بی‌عدالتی آشکار جلب می‌کنم.»

به نوشته واشنگتن پست، بازرسان بدوی حکم تفتیش نداشتند و هیچ مدرکی هم دال بر ارتباط لامونت مک‌اینتیر با قربانیان پیدا نکردند.

یک سازمان غیردولتی (Midwest Innocence Project) که به آزادی این فرد کمک کرده است، اعلام کرد تحقیقات با عجله و سطحی بوده است.

بازدید : 218 بار
(1 رای)
اشتباه قضایی پس از 23 سال حبس فاش شد ! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی