معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) میزان صدقه جمع آوری شده کشور در 11 ماه امسال را اعلام کرد.

میزان مبلغ صدقه مردم ایران در سال 97

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) ضمن اشاره به طی 11 ماه امسال 301 میلیارد تومان در کل کشور صدقه جمع آوری شده است، گفت:هر ایرانی طی این مدت حدود 4,000 تومان صدقه پرداخت کرده است.میزان صدقه ایرانی ها در سال 97 در ایرناک میزان صدقه ایرانی ها در سال 97 در ایرناک

علیرضا عسگریان در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه طی امسال مشکلات اقتصادی زیادی داشتیم و نیازمندان با مشکلات بیشتری مواجه شدند، اظهار کرد:25 درصد منابع کل سال کمیته امداد در جشن نیکوکاری تأمین می شود. همچنین از نیمه دی ماه تا کنون 41 درصد نسبت به سال گذشته کمک ها در جشن نیکوکاری رشد داشته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری طی روزهای آینده ادامه داد:جشن عاطفه ها و جشن نیکوکاری از فعالیت های مقطعی کمیته امداد است که منابع زیادی برای ما دپو می کند.

عسگریان افزود:جشن نیکوکاری فقط در اسفند ماه برگزار نمی شود بلکه از دی ماه فعالیت های ما در این زمینه شروع می شود. همچنین امسال 20 هزار مدرسه در جشن نیکوکاری فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه کل منابع و درآمد مردمی کمیته امداد از ابتدای سال 97 تا کنون 34 درصد رشد داشته است، تصریح کرد:این رشد در صدقات سه درصد، در طرح اکرام 36 درصد و در موارد مبتنی بر نیاز نیز 47 درصد و زکات 36 درصد بود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد در ادامه گفت:طرح اکرام شامل محسنین و ایتام است و در مجموع در سطح کشور 290 هزار خانواده ایتام و محسنین داریم که شامل 148 هزار خانواده ایتام و 142 هزار خانواده محسنین هستند. همچنین نزدیک به 600 میلیارد تومان کمک مردمی به این خانوارها شده است.

عسگریان با بیان اینکه تمام تلاش کمیته امداد این است که کار خیر توسط خیریه ها و مراکز نیکوکاری انجام شود اظهار کرد:بیشتر این مراکز در مساجد هستند. ما در حال حاضر شبکه های بزرگ نیکوکاری داریم و برخی از فعالیت های مان را به این مراکز نیکوکاری واگذار کرده ایم. برای مثال کمک هایی که در جشن عاطفه ها جمع آوری می شود به مدارس داده شده تا آنها را هزینه کنند. همچنین در حال حاضر 1700 مرکز نیکوکاری در کشور داریم که امیدواریم تا پایان سال 98 تعداد این مراکز به 3000 برسد.

به گفته عسگریان، نزدیک به دو میلیون و 100 هزار نفر خانوار محروم تحت پوشش کمیته امداد هستند. سرانه پرداخت به هر یتیم 230 هزار تومان در ماه است و کمیته امداد تلاش دارد که در سال آینده این سرانه به 300 هزار تومان افزایش یابد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه طرح اکرام شامل ایتام و محسنین می شود تصریح کرد:محسنین خانوارهایی هستند که سرپرست دارند اما سرپرست آنها به هر دلیلی نمی تواند آنها را سرپرستی کند. در سطح کشور 290 هزار ایتام و محسنین داریم که از این تعداد 148 هزار ایتام و 142 هزار نفر شامل محسنین می شوند.

وی همچنین درباره صدقات توضیح داد:هر ایرانی طی 11 ماه جاری نزدیک به 4,000 تومان صدقه پرداخت کرده است. امسال نیز تا کنون یک پنجم صندوق های صدقات حذف شده و روش های دیگری مانند اپلیکیشن ها و استفاده از بانک ها برای صدقات جایگزین شده است.

عسگریان با اشاره به روش های مختلف پرداخت صدقات تصریح کرد:یکی از این روش ها ارسال عدد 1 به 8877 و استفاده از تلفن نیکوکاری به شماره 0968877 است. امیدواریم سال آینده کمک های مردمی غیرحضوری 25 درصد افزایش پیدا کند. 301 میلیارد تومان نیز در کل کشور طی 11 ماه اخیر صدقه جمع آوری شده که نسبت به سال گذشته سه درصد رشد داشته است.

به گفته وی، در حال حاضر 95 درصد صدقه دریافتی از طریق صندوق های صدقات ثابت است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد درباره خانوارهای تحت پوشش این مرکز گفت:سال گذشته 150 هزار خانوار خودکفا شدند اما امسال دوباره 600 هزار خانوار جدید تحت پوشش قرار دادیم و تاکنون 2 میلیون و 100 هزار خانوار تحت پوشش داریم.

  • تاریخ: سه شنبه, 07 اسفند 1397
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 648 بار
میزان صدقه ایرانی ها در سال 97
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی