چشم پزشکان هشدار دادند اعتیاد روز افزون مردم به استفاده از تلفن های همراه ممکن است احتمال بروز آسیب‌های چشمی را در آنها افزایش دهد.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک محققان می‌گویند نور تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی مثل رایانه‌، تبلت و تلویزیون های تخت می تواند به آسیب دراز مدت چشم منجر شود.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک یک بررسی تازه در بریتانیا به روی دو هزار نفر نشان می دهد که افراد زیر ۲۵ سال روزانه ۳۲ بار تلفنشان را چک می کنند.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک اندی هپوورت متخصص نمره عینک می گوید: نور آبی بنفش به طور بالقوه خطرناک و برای پشت چشم به اصطلاح سمی است؛ بنابراین در طول یک دوره طولانی به طور بالقوه می تواند به چشمتان آسیب بزند.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک به گفته او وقتی به صفحه تلفن هوشمند نگاه می کنید، نوری که می تابد آبی بنفش است.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک او می گوید آزمایش ها نشان داده که قرار گرفتن در معرض این نوع نور اگر زیاد باشد خطر دژنراسیون ماکولار، از عوامل اصلی نابینایی را بالا می برد.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک متخصصان چشم می گویند هرچند نور آبی خوب (آبی فیروزه‌یی) برای تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن لازم است، اما همچنین تصور می شود که آبی بنفش می تواند نظم خواب را به هم بزند و بر حال روحی اثر بگذارد.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک اندی هپوورت می گوید: هرچند نمی دانیم که آیا رابطه ای مستقیم این نوع نور با مشکلات چشم وجود دارد یا نه، اما شواهد قوی آزمایشگاهی مبنی بر وجود چنین رابطه‌ای به طور بالقوه در دست است.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک به گفته او ترکیبی از پلک نزدن و نزدیک نگه داشتن تلفن به چشم است که به چشم فشار می آورد.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک  

نور آبی چیست

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک همگی ما از خطر اشعه فرابنفش خورشید آگاه هستیم اما امروزه تحقیقات در رابطه با اشعه مادون قرمز و نور مرئی پر انرژی ( HEV: high-energy visible light ) که هر روزه از اشیایی مانند موبایل ساطع می شوند صحبت می کنند.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک محدوده ی طول موج انرژی اشعه های خورشید از بسیار کوتاه در انتهای یک طیف (اشعه گاما) تا بسیار بلند در انتهایِ دیگر طیف(امواج رادیویی) می باشند.هرچه طول موج بلندتر باشد انرژی،عمیق تر به پوست نفوذ می کند.یک متخصص امراض پوست در بوکا راتون، دکتر جافری فراماوتیز توضیح می دهد که نور HEV مشخصا به نوار پر انرژی نور مرئی در طیف آبی/بنفش که کوتاه ترین طول موج را دارد مربوط می شود و به نظر می رسد این نوع نور عملکرد مشابهی با اشعه فرابنفش دارد.

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک  

 HEV از کجا ساطع می شود؟

ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک دکتر آلجاندرا ویواس پزشک متخصص پوست می گوید:منبع اصلی نور مرئی پر انرژی (HEV) یا نور آبی در واقع نور خورشید می باشد.اما این نور توسط هر صفحه ای که نور ساطع می کند منتشر شده و از طریق استرس اکسیداتیو منجر به تخریب ساختارهای مهم پروتئینی مانند کلاژن می شود.علاوه بر خورشید،دیگر منابع HEV یا نور آبی شامل مهتابی و چراغ LED، تلویزیون های صفحه تخت،صفحات کامپیوتر،تبلت،گوشی های هوشمند و دیگر دستگاه های دیجیتالی_تمام وسایلی که مرتبا در معرض دید قرار دارند_می شوند.


ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک ایا موبایل برای چشم ضرر دارد-ایرناک isna

(0 رای)
بازدید : 104 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی