فاصله بین خوردن شام و زمان خواب مهم است و در این فاصله زمانی، هضم اولیه غذا صورت می گیرد و پر بودن معده باعث اختلال در خواب و آرامش بدن می‌شود و باعث تولید اخلاط ناسالم مثل بلغم می‌شود.

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک ابراهیم‌خلیل بنی‌حبیب, متخصص طب سنتی گفت:

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک طی 30 سال گذشته افزایش رفاه از سویی و تغییر سبک زندگی نامناسب از سوی دیگر باعث بالا رفتن میزان مرگ و میر ناشی از بیماری‌هایی مثل سرطان شده است.

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک  

عوامل مختلف بد خوابی
  • تغذیه
  • آب
  • هوا

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک خواب یکی از عوامل مهم بروز سرطان در طب سنتی به شمار می‌رود. به این صورت که اگر میزان خواب در انسان کم باشد دچار اختلال اخلاطی که یکی از دلایل بروز این بیماری است در بدن می‌شود.

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک  

شب بیداری باعث افزایش گرما و خشکی بدن می‌شود

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک در این صورت اشتهای فرد کاهش یافته و استرس و اضطراب در فرد غلبه می‌کند مثل کسانی که در شب‌های امتحان بیدار می‌مانند.

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک مصرف آب به عنوان تنظیم کننده حرارت بدن به شمار می‌رود و نمی‌تواند به تنهایی خشکی آن را رفع کند

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک برای مصون ماندن از ابتلا به سرطان بهتر است فرد ساعات خواب خود را تنظیم کند.

شب بیداری

عوارض شب بیداری

 

بهترین ساعات خواب

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک بهترین ساعات خواب بین 10 شب تا 5 صبح است که در این صورت انرژی بدن به خوبی تأمین شده و هورمون‌های مخصوصی که شب‌ها در بدن ترشح می‌شود باعث کاهش میزان خشکی و اضطراب می‌شوند.

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک  

خواب نیمروز قبل از غذا و اذان ظهر مفید است

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک خواب در طی روز برای سلامتی بدن نامناسب است. خواب نیمروز وقتی مفید است که قبل از غذا و اذان ظهر انجام شود در غیر این صورت خواب بعد از خوردن غذا آن هم به مدت طولانی بیش از پنج دقیقه باعث اختلال در هضم و اخلاط بدن می‌شود.

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک  

فاصله بین خوردن شام و زمان خواب باید چقدر باشد؟

با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک فاصله بین خوردن شام و زمان خواب مهم است. بهتر است دو ساعت قبل از خواب شام میل شود تا در این فاصله زمانی، هضم اولیه غذا صورت بگیرد چرا که پر بودن معده باعث اختلال در خواب و آرامش بدن می‌شود و باعث تولید اخلاط ناسالم مثل بلغم می‌شود.


با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک با عوارض کم خوابی و شب بیداری آشنا شوید-ایرناک منبع: شفاآنلاین

(0 رای)
بازدید : 64 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی