خارش مقعد یک نوع تحریک پوستی است که ممکن است هر موقعی سراغ شما بیاید و یک قرار کاری یا خواب عمیق شما را بهم بزند به همین منظور راه های پیشگیری و درمان سریع آن را در ادامه مطلب آماده کرده ایم.

8 تا از بهترین درمان های خانگی مربوط به خارش مقعد 100 درصد طبیعی و مطمئن

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک خارش مقعدی که به اصطلاح پزشکی"خارش"شناخته میشود،یک تحریک است که میتواند جلسه یا قرار ملاقات شما را به یک فاجعه تبدیل کند به خاطر احساس نارضایتی و ناخوشایندی که به شما متحمل میکند بنابراین زمانی که شما در این موقعیت هستید چه باید بکنید؟ تسکین دادن تحریک خارش، عوض شدن چهره شما یا نادیده گرفتن تقاضای بدن شما به خارش انتخاب سختی خواهد بود ؛ حالا،بیایید آن هارا بررسی کنیم.

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک  

علت خارش مقعدی

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک خارش مقعدی برای همه افراد در هر سنی اتفاق می افتد و دلیل این اتفاق وحشتناک چیست؟

  1. خارش مقعدی میتواند دلیل اصلی و ثانویه داشته باشد.
  2. تحریک کنده های پوست مانند صابون بهداشتی.
  3. وضعیت پوستی مانند پسوریازیس(داءالصدف)و التهاب پوستی خیلی کم یا خیلی زیاد.
  4. اختلال های وابسته به روده و مقعد
  5. زخم عمیق مقعدی
  6. بواسیر،شقاق
  7. انتقال بیماری های عفونی جنسی و انگلی می باشد.
  8. بیماری های درون بدن مانند؛ دیابت،زردی،لوسمی،بیماری تیروئید،غده های لنفافی و بیماری التهاب روده است.
  9. استفاده از داروهایی مانند نیومایسن و کینیدین، شیمی درمانی
  10. غذاهایی مانند:فلفل تند

علت خارش مقعد

علل خارش مقعد

چگونه خارش مقعدی را به طور موثر وطبیعی درمان کنیم؟

1.درمان خانگی خارش مقعدی با سرکه سیب

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک یک فنجان آب به همراه دوقاشق غذا خوری سرکه را رقیق کنید و دوبار در روز بنوشید.

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک یک فنجان سرکه سیب را با آب حمام داغ خود مخلوط کنید و 15دقیقه خود را در آن خیس بدهید ، بهتر است که هرروز این درمان را انجام دهید.

2.درمان خانگی خارش مقعدی با سیر

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک روزانه 2 تا 3 حبه سیر را با معده خالی میل کنید. 2حبه سیر را با 1/2 فنجان شیر بجوشانید صبر کنید تا خنک شود و سپس با معده خالی بنوشید.

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک این درمان را یک هفته انجام دهید و خواهید دید که خارش مقعدیتان ازبین میرود.

Garlic

درمان خارش مقعد با سیر

3.درمان خانگی خارش مقعدی با الوئه ورا

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک خارهای لبه یک برگ الوئه ورا را ببرید و ژل را از آن خارج کنید ، ژل را به مدت 5 تا 8 دقیقه به آرامی اطراف محل خارش بمالید. سعی کنید این درمان را هر چند ساعت یک بار انجام دهید تا اثر بیشتری داشته باشد.

4.درمان خانگی خارش مقعدی با استفاده از ماست

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک ماست را به طور مستقیم به محل خارش بمالید سپس با آب گرم آن را پس از 20 تا 30 دقیقه با یک حوله تمیز کنید. 2 تا 3 ظرف ماست را در روز برای این درمان مصرف کنید.

yogurt

استفاده از ماست برای درمان خارش مقعد

5.درمان خانگی برای خارش مقعدی با بلغور جو

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک 1 یا 2 فنجان بلغور جو به وان حمام خود که با آب گرم پر است اضافه کنید،حداقل 15 تا 20 دقیقه در آن آب گرم خیس بخورید.این روش میتواند حدود 1 یا 2 بار در روز برای تسکین استفاده شود.

.درمان خانگی خارش مقعدی با استفاده از روغن نارگیل

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک روغن نارگیل را دو بار در روز در ناحیه خارش مقعدی برای تسکین خارش و سوزش بکار ببرید. 2تا 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل مصرف کنید و همچنین میتوانید در پخت و پز روزانه خود از آن استفاده کنید.

salt

درمان خارش مقعد با استفاده از نمک فرنگی

7.درمان های خانگی خارش مقعدی با استفاده از نمک فرنگی

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک 1 تا 2 پیمانه از نمک فرنگی را به آب گرم حمام خود اضافه کنید و حدود 15 تا 20 دقیقه در آن خیس بخورید .بدن خود را و مخصوصا محل خارش را به دقت پس از حمام خشک کنید.

8. درمان خانگی خارش مقعدی با ریشه شیرین بیان کبابی

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک ریشه شیرین بیان کبابی ، هل ،میروبالان پوست ، این مخلوط سه گیاه را خوب خرد و پودر کنید ، 1/4 قاشق چای خوری از این پودر را با یک قاشق چای خوری عسل و یک فنجان آب مخلوط کنید.

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک هر روز یک فنجان بنوشید تا نشانه ها ازبین بروند.

پیشگیری از سوزش و خارش مقعد

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک اینکه پیشگیری بهتر از درمان است همیشه ودر هر موقعیتی درست است در این صورت شما میتوانید از خارش مقعدی با این نکات کوچک پیشگیری کنید:

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک قسمت پایین را به خوبی خشک کنید:قسمت پایین مرطوب محیط مناسبی است برای رشد قارچ و باکتری ها ، بنابراین شما باید مطمئن شوید که محل خارش خود را با دستمال توالت مرطوب میکنید. راه رفتن برای پوست شما مانند نفس کشیدن است و خون بیشتر جذب میکند.

coconut oil

استفاده از روغن نارگیل برای درمان خارش مقعد

خاراندن را متوقف کنید

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک خاراندن شرایط شما را بدتر و پوست شما را ملتهب تر میکند.پس تا جایی که امکان دارد از خاراندن محل خارش برای حفظ پوست اسیب دیده خود جلوگیری کنید.

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک دائم موقعیت نشتن خود را تغییر دهید.هرچند دقیقه باستید و راه بروید،مرطوب بودن محل خارش را کاهش دهید و رشد قارچ را به حداقل برسانید.

از پوشیدن لباس زیر های تنگ و چسبان خودداری کنید

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک لباش زیر تنگ احساس ناخوشایند گرما را ایجاد میکند.شما باید لباس زیر خود را به نوع ازاد و رها و نخی تغییر دهید.

همیشه استرس خود را کنترل کنید

درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک درمان خارش مقعدی با طب سنتی-ایرناک از خوردن غذاهای تند و فست فود خود داری کنید بخاطر اینکه آنها دلیل خارش مقعدی هستند.

(0 رای)
بازدید : 143 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی