در ادامه با آموزش پیشگیری و جلوگیری از ایجاد تاول روی دست و پا و همچنین روشهای بهبود و درمان تاول با شما در ایرناک خواهیم بود.

روشهای مراقبت و درمان تاول دست و پا + آموزش تصویری در ایرناک روشهای مراقبت و درمان تاول دست و پا + آموزش تصویری در ایرناک در صورت امکان، بی خیال یک تاول ایجاد شده روی پوست خود شوید و آن پاره نکنید. اگر تاول شما باز شده است، مهم است که آن را پاک کنید تا از عفونت جلوگیری کنید. شما همچنین می توانید محل تاول را چرب کنید تا مزاحل بهبودی راحت تر طی شود . شستشو و پوشاندن تاول باز شده بسیار مهم است، از داروهای طبیعی برای بهبود زخم استفاده کنید و حدالامکان به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

 

روش 1 -مراقبت از یک تاول تازه باز شده

محل تاول باز شده را با آب گرم و صابون بشویید

2-محل تاول باز شده را با آب گرم و صابون بشویید. به محض اینکه تاول ترکید یا باز شد، آن را خوب بشویید. از آب گرم و صابون استفاده کنید.

هر گونه آلودگی در تاول باید با صابون شستشو داده شود. اگر چیزی در پوست شما باقی ماند، به پزشک خود مراجعه کنید تا کاملا تمیز و درمان شود.

 

هر صورت که ممکن است پوست را در جای خود قرار دهید

3- هر صورت که ممکن است پوست را در جای خود قرار دهید. اگر خود به خود پوست از تاول زخم به طور جزئی و یا کاملا جدا شده، مشکلی ندارد. با این حال، سعی نکنید پوست را بردارید. پوست را تا حد ممکن حفظ کنید.

 

یک پماد آنتی بیوتیکی را اعمال کنید

3 - یک پماد آنتی بیوتیکی را اعمال کنید. شما می توانید از یک پماد نرم مانند ژل ویتامین استفاده کنید تا تاول را مرطوب نگه دارد، اما استفاده از یک پماد آنتی بیوتیکی نیز می تواند به پیشگیری از عفونت کمک کند. برای پوشش کل منطقه تاول  از پماد به اندازه کافی استفاده کنید.

اگر شما یک جایگزین طبیعی را ترجیح می دهید، از کرم پودر استفاده کنید.

 

باند تمیز را روی منطقه بگذارید یک باند چسبنده بر روی تاول قرار دهید

4 - باند تمیز را روی منطقه بگذارید یک باند چسبنده بر روی تاول قرار دهید یا اگر تاول برگ است از یک نوار مارپیچ استریل استفاده کنید. هر روز باند را تغییر دهید. هر زمانی که باند را تغییر می دهید، پماد بیشتری مصرف کنید.

شما همچنین می توانید یک پانسمان هیدروکلوئیدی استفاده کنید که ممکن است تسکین بیشتری نسبت به یک باند استریل داشته باشد. شما می توانید این پانسمان را از اکثر داروخانه ها تهیه کنید.

 

مرتبا با مرطوب کننده پوست را مرطوب کنید

5 - مرتبا با مرطوب کننده پوست را مرطوب کنید. روزانه تا زمانی که تاول خوب شود این کار را ادامه دهید. سپس پوست خشک شده و مرده را جدا كنید. از قیچی یا ناخن گیری استفاده کنید که با الکل آن را استریل کزده باشید.

پوست مرده را بکنید، زیرا این می تواند باعث کندی روند بهبود تاول شود پس پوست را به دقت بردارید.


روش 2 - روشهای بهبود تاول

اگر علائم عفونت دارید، به پزشک مراجعه کنید

1 - اگر علائم عفونت دارید، به پزشک مراجعه کنید. عفونت ممکن است در یک تاول شروع شود، اگر منطقه تمیز نباشد. اگر متوجه نشانه هایی از عفونت خود شدید، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید.

علائم احتمالی عفونی شدن تاول:

  • هاله عفونی (به رنگ زرد، سبز یا مایع سفید در بالشتک یا نزدیک آن)
  • قرمزی و تورم در منطقه
  • افزایش درد یا گرما در منطقه

 

درمان های پزشکی برای بولدر های شدید یا غیر معمول را دریافت کنید

2 - درمان های پزشکی برای بولدر های شدید یا غیر معمول را دریافت کنید اگر دچار تاول های مزمن شده اید كه به طور طولانی مدت در معرض ابتلا به این بیماری هستید یا به تاول ها دردناك هستند، به پزشك خود مراجعه كنید. درصورتی که در مکان های غیرمعمول مانند پلک و یا در داخل دهان خود ظاهر شوند، ممکن است این علائم تکرار شود یا ممکن است علت دیگری داشته باشند و ممکن است نیاز به درمان خاصی داشته باشند.

 

 مشکلات ریه و آلرژی که توسط دکتر شما تشخیص داده شده است

3 - مشکلات ریه و آلرژی که توسط دکتر شما تشخیص داده شده است. اگر حنجره شما به علت واکنش آلرژیک باشد، به پزشک خود نیز مراجعه کنید. شما می توانید آن را درمان کنید و در مورد اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از عود بیماری تحقیق کنید.

 

moleskin روی تاول ها بگذارید

4 - moleskin روی تاول ها بگذارید. اگر قرار گرفتن در معرض فشار تاولهای شما را دردناک تر میکند.استفاده از یک لایه محافظ برای جلوگیری از تماس مستقیم تاول با ناحیه های پر اصطحکاک ضروری است.

 

 استفاده از پوست دوم

5 - استفاده از پوست دوم در این روش از یک لایه محافظ برای جلوگیری از تماس مستقیم تاول باز شده با محیط استفاده می شود.

 

 از محصولات طبیعی و آرام بخش استفاده کنید

6 - از محصولات طبیعی و آرام بخش استفاده کنید. چهار بار در روز محل تاول خود را با 1-2 قطره روغن درخت چای آغشته کنید، سپس آن را دوباره با یک باند تازه پوشش دهید. سایر گزینه های طبیعی برای مبارزه با باکتری ها عبارتند از پماد پالپ و ...

اگر محصول باعث درد یا قرمزی شود، استفاده از آن را متوقف کنید.


روش 3 - جلوگیری از تشکیل تاول یا باز شدن آن

کفش هایی که مناسب شما هستند ، بپوشید

1 - کفش هایی که مناسب شما هستند ، بپوشید تاول یا بولدر ها معمولا بر روی پاایجاد می شوند، کفش های ضعیف ، کفش هایی که بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک هستند می تواند فشار و اصطکاک به مناطق مختلف پوست شما را افزایش دهند.

خرید کفش در وسط روز، زمانی که پاها متورم شده است می تواند بهترین موقع برای دستیابی به بهترین سایز کفش برای شما باشد. از فروشنده بخواهید که به شما کمک کند تا کفش مناسب خود را پیدا کنید.

 

پای خود را خشک نگه دارید

2 - پای خود را خشک نگه دارید تاول ها اغلب هنگامی شکل می گیرد که پوست شما در تماس با رطوبت قرار دارد. پاهای خود را خشک نگاه دارید. هنگام تعریق ،هنگامی که پا ها مرطوب می شوند، جوراب و کفش خود را تغییر دهید.

شما می توانید داخل جوراب خود را با پودر ضد تعریق آغشته کنید.

moleskin را در مناطق تاول زده قرار دهید

3 - moleskin را در مناطق تاول زده قرار دهید. اگر می دانید یک منطقه پوست شما احتمالا بر روی چیزی کشیده می شود یک لایه moleskin را در این منطقه بکار ببرید. این محافظ می تواند به جلوگیری از اصطکاکی که سبب ایجاد تاول می شود کمک کند. اگر یک تاول خفیف داشته باشید، می توانید این منطقه را به اندازه کافی محافظت کنید تا مانع ظاهر شدن یا بزرگ شدن تاول شود.

 

عملی که باعث ایجاد تاول می شود را متوقف کنید

4 - عملی که باعث ایجاد تاول می شود را متوقف کنید. اگر قبلا یک تاول زده اید، کارهایی را که باعث ایجاد آن شده را بررسی کنید.به عنوان مثال، یک جفت کفش متفاوت را بپوشید. اجتناب از انجام فعالیتی که پوست شما را تحریک می کند - ادامه دادن این کار سبب می شود که تاولهای شما بدتر شود و یا باعث ایجاد مجدد آن شود. شما می توانید فعالیت خود را هنگامی که تاول شما بهبود می یابد، از سر بگیرد.

 

 هنگام استفاده از دستان خود دستکش بپوشید

5 - هنگام استفاده از دستان خود دستکش بپوشید دست ها یک منطقه محتمل دیگر برای ایجاد تاول است. از دست های خود با دست دستکش محافظت کنید اگر در حال ورزش، باغبانی، استفاده از ابزار یا انجام کاری با دست های خود هستید. دستکشهای خود را بحتما استفاده کنید و هیچگاه عجله نکنید.

بازدید : 3,167 بار
روشهای مراقبت و درمان تاول دست و پا + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی