ترشحات اضافی بینی به شکل آبریزش بینی، بیرون می آید. وقتی ترشحات و خلط بینی از پشت آن به گلو می ریزد، خلط پشت بینی یا خلط گلو نامیده می شود.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک غدد موجود در دیواره داخلی بینی، گلو، راه های تنفسی، معده و روده روزانه حدود یک تا دو لیتر خلط یا موکوس تولید می کنند.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک  روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک موکوس، ماده غلیظ و مرطوبی است که این قسمت های بدن را مرطوب می کند و مهاجم های خارجی مانند باکتری ها و ویروس ها را گیر می اندازد و از بین می برد، قبل از اینکه این عوامل میکروبی بتوانند وارد بدن شوند و باعث بیماری گردند.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک در حالت عادی ، شما متوجه این ترشحات بینی نمی شوید، زیرا با بزاق دهان مخلوط می شود و بدون اینکه شما را اذیت کند، به ته گلو می ریزد و به تدریج و پی در پی در طی روز بلعیده می شود.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک فقط وقتی بدن شما بیشتر از حد معمول خلط تولید می کند و یا خلط گلو غلیظ تر از حالت عادی می باشد، متوجه آن می شوید.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک ترشحات اضافی بینی به شکل آبریزش بینی، بیرون می آید. وقتی ترشحات و خلط بینی از پشت آن به گلو می ریزد، خلط پشت بینی یا خلط گلو نامیده می شود.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک  

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک علل خلط گلو

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - سرماخوردگی

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - آنفلوآنزا

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - آلرژی ها

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - سینوزیت

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - گیر کردن جسمی در بینی (بیشتر در بچه ها)

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - بارداری

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - برخی داروها (مانند قرص های ضدبارداری و داروهای فشار خون بالا)

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - انحراف تیغه وسط بینی و یا هر مشکل ساختاری که روی سینوس ها تاثیر بگذارد

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - تغییر آب و هوا، هوای سرد و یا خشکی بیش از حد هوا

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - برخی غذاها، مثلا غذاهای پر ادویه تولید خلط را بیشتر می کنند

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - گازها و بوی ناشی از مواد شیمیایی، عطرها، مواد شوینده، سیگار و سایر مواد محرک

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک  

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک گاهی اوقات مشکل، تولید زیاد خلط نیست، بلکه خلط به مقدار کافی از پشت بینی و گلو دفع نمی شود.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک مشکلات قورت دادن و بلعیدن باعث تجمع ترشحات و خلط در گلو می شود.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک این مشکلات در اثر افزایش سن، انسداد گلو و بیماری هایی مانند ریفلاکس معده به مری ایجاد می شوند.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک  

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک علائم خلط گلو

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک جمع شدن خلط در گلو شما را اذیت می کند و بایستی به طور مداوم گلوی خودتان را پاک کنید.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک به دلیل آنکه وجود خلط، گلو را تحریک می کند و حاوی مواد التهابی است، باعث سرفه می شود که اغلب شب ها بدتر می شود. در حقیقت، خلط پشت بینی، شایع ترین علت سرفه طولانی مدت است.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک ریختن خلط پشت بینی به گلو باعث خشن شدن صدا و درد گلو می شود.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک اگر این خلط و ترشحات، شیپور استاش را ببندد (شیپور استاش لوله ای است که گلو را به گوش میانی وصل می کند) باعث عفونت دردناک گوش می شود.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک اگر موکوس و خلط، مجرای سینوس را ببندد، باعث عفونت سینوس ها (سینوزیت) می شود.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک  

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک درمان خلط پشت بینی

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک درمان خلط پشت بینی بستگی به علت آن دارد. عفونت های باکتریایی با مصرف آنتی بیوتیک بهبود می یابند، اما خلط سبز یا زرد لزوما نشانه عفونت باکتریایی نیست.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک سرماخوردگی نیز می تواند باعث سبز یا زرد شدن خلط شود، در حالیکه یک بیماری ویروسی است و نیازی به آنتی بیوتیک ندارد.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک مصرف داروهای آنتی هیستامین و دکونژستان (ضداحتقان ها) برای بهبود خلط پشت بینی ناشی از سینوزیت و عفونت ویروسی مفید است.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک مصرف این داروها به همراه داروهای کورتونی و اسپری های بینی به درمان خلط گلوی ناشی از آلرژی کمک می کند.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک آنتی هیستامین های قدیمی به دلیل کاهش آب خلط و غلیظ کردن آن، بهترین درمان برای خلط گلو نیستند، ولی آنتی هیستامین های جدید بهتر هستند، زیرا کمتر باعث خواب آلودگی می شوند.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک لذ بهتر است قبل از مصرف هر نوع دارویی با پزشک مشورت کنید، زیرا این داروها دارای اثرات جانبی از سرگیجه گرفته تا خشکی دهان هستند.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش دیگر برای درمان خلط گلو، رقیق کردن آن است. خلط ها دارای غلظت های مختلفی هستد. خلط غلیظ چسبنده تر است و بیشتر شما را ناراحت می کند.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک رقیق کردن خلط گلو از بسته شدن مجرای گوش و سینوس ها توسط آن و در نتیجه عفونت گوش و سینوزیت جلوگیری می کند.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک یک راه ساده برای رقیق کردن خلط، مصرف بیشتر آب و مایعات است.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک  

سایر روش های رقیق کردن خلط عبارتند از:

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - مصرف داروهای رقیق کننده خلط مانند شربت گایافنزین

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - استفاده از اسپری بینی سالین (محلول نمکی) یا آب نمک کشیدن به داخل بینی برای شستن و خارج کردن خلط اضافی، باکتری ها، مواد آلرژن (حساسیت زا) و سایر مواد محرک از سینوس ها

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - استفاده از دستگاه بخور برای افزایش رطوبت هوای اتاق

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک  

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک موقع خوابیدن با گذاشتن چند بالش، سرتان را بالا بیاورید تا خلط در ته گلوی شما جمع نشود.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک  

اگر آلرژی دارید، برای کاهش آن به توصیه های زیر عمل کنید:

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - روی تشک و بالش خود از روکش ضدغبار استفاده کنید.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - روبالشی، ملحفه تشک و سایر ملافه های رختخواب خود را هر چند مدت یکبار با آب دغ بشویید.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - از فیلتر هوای HEPA در خانه خود استفاده کنید.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک - هر چند روز یکبار، خانه خود را گردگیری کنید و جاروبرقی بکشید.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک  

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک اگر خلط بینی شما بوی چرک می داد، اگر تب داشتید، اگر خس خس می کردید و یا علائم شما 10 روز یا بیشتر طول کشید، به پزشک مراجعه کنید، زیرا ممکن است دچار عفونت باکتریایی شده باشید.

روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک اگر خلط شما خونی بود، فورا به پزشک مراجعه کنید. اگر با مصرف دارو خلط شما برطرف نشد، بایستی به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا سی تی اسکن، عکسبرداری با اشعه ایکس و سایر آزمایشات لازم را برای شما تجویز کند.


روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک روش تخلیه ترشحات و خلط-ایرناک tebyan

(1 رای)
بازدید : 195 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی