ایرانی ها جزو ملیت هایی هستند که خیلی خوب با خواص سیر آشنا هستند و از آن استفاده می کنند. در شمال و جنوب ایران سیر جزو جدایی ناپذیر آشپزی است.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک سیرتازه دو دو فصل بهار و پاییز به بازار می آید. به همین دلیل در طی این مدت بیشترین استفاده را از این سبزی پرخاصیت ببرید.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک سیرتازه وقتی قبل از رسیدن کامل چیده شود شکل و شمایلی شبیه به پیازچه و عطر و طعمی میلایم تر از سیر رسیده دارد. 

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک خواص تغذیه سیر تازه

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک این سبزی چند روزه ترد و تازه به میزان کافی ویتامین C، فسفر، منگنز، کلسیم، روی، مقدار کمی آهن و انواع ویتامین های B را در خود به ارمغان می آورد. یکی دیگر از مواد بسیار ارزشمند که در سیرتازه زیاد وجود دارد آلیسین Allicin است. آلیسین که بر اثر تبدیل آنریم آلیناز Alliinase بوجود می آید آنتی اکسیدانی بسیار قدرت مند است.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک میزان کم کالری سیرتازه- هر شاخه ۵ گرم – و اسیدهای ارگانیک و سولفور موجود در آن سیر را به یکی از منابع تغذیه ای مهم تبدیل کرده است.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک خواص سلامتی سیر تازه

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک سیرتازه سیستم ایمنی را تقویت می کند. گردش جریان خون را بهبود می بخشد. سلامت قلب را تضمین و از تشکیل سلول های سرطان و ابتلا به این بیماری جلوگیری می کند.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک یک به یک با جزییات این خواص را بررسی می کنیم.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک تقویت سیستم ایمنی

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک مثل سیر رسیده که بوته ای سفید رنگ با حبه های منظم چیده شده است ، سیرتازه بهاره یک آنتی بیوتیک طبیعی محسوب می شود. استفاده از سیرتازه درست مثل این است که شما ازیک واکسن قوی برای ابتلا به بسیاری از بیماری ها استفاده کرده اید.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک سیرتازه نه تنها بدن شما را در برابر انواع سرماخوردگی ها محافظت می کند بلکه به دلیل نقشی که در تولید گلبول های سفید دارد یک بدن قوی و مقاوم خواهید داشت تا هیچ میکرب و باکتری و ویروسی جرات نزدیک شدن به بدن را نداشته باشد.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک دستگاه گوارش سالم تر

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک سیرتازه خاصیت ضد التهابی بسیار بالایی دارد. به همین دلیل با استفاده از این سبزی تازه مشکلات گوارشی بخصوص در روده ها از بین می رود. خواص آنتی بیوتیکی و آنتی اکسیدانی سیرتازه کمک می کند تا باکتری های دستگاه گوارش به حد تعادل برسد.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک گردش بهتر جریان خون

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک سیرتازه ویتامین C زیاد و آهن و مواد معدنی دارد که همه برای گردش بهتر جریان خون در اعضا بدن و سلول ها مفید است.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک تولید گلبول های قرمز جدید خون که خاصیت دیگر سیرتازه است باعث می شود تا اکسیژن رسانی به سلول های بدن بهتر انجام شود. با اکسیژن رسانی بهتر سوخت و ساز سلولی و تغذیه سلول ها هم به نوبه خود بهتر و بیشتر می شود و بدن سالم تری خواهید داشت.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک محافظت از قلب

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک تحقیقات متعدد نشان داده است آلیسین Allicin موجود در سیر و سیرتازه کلسترول بد را کاهش و کلسترول خوب را افزایش می دهد. به همین دلیل سیر یکی از سبزی هایی است که مانع از بروز بیماری های قلبی عروقی ، سکته های مغزی و قلبی می شود.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک واکسن سرطان

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک با خوردن سیر به دلیل منبع تغذیه سرشار از آنتی اکسیدان ها خطر ابتلا به سرطان یا بروز مجدد آن تقریبا صفر می شود. علاوه بر سرطان برای هر بیماری دوره ای سیر یک روش درمانی گیاهی فوق العاده است.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک سم زدایی بدن

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک از آن جا که در زندگی امروز هر چه قدر هم رعایت کنیم انواع و اقسام سموم وارد بدن می شود لازم است هر چند وقت یک بار یک برنامه سم زدایی برای بدن تدارک ببینم. پس وقتی سیرتازه در اختیار دارید درست مثل یک خانه تکانی، تا می توانید سیرتازه میل کنید تا کبد، کلیه و خون از کلیه سموم و فلزات سنگین پاک شده و یک بدن سالم داشته باشید.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک انتخاب سیرتازه و نحوه نگهداری

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک زمانی که سیر تازه به بازار می آید، آن هایی را که درست مثل پیازچه هستند خریداری کنید. چون در سیرهای تازه بزرگتر حبه ها در حال شکل گرفتن است و پوسته های زیادی دور آن وجود دارد و مجبور می شوید بیشتر این سبزی پرخاصیت را دور بریزید. دسته سیر تازه را در یک کاغذ مرطوب و بعد در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. با این روش می توانید آن ها را تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید. می توانید آن ها را شسته و هم ساقه و هم برگه های سبز را به قطعات ریز تقسیم و در کیسه های کوچک به اندازه نیازتان بسته بندی کنید و در فریزر نگهداری بگذارید تا ماه های بعد هم بتوانید از آن ها استفاده کنید.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک ولی پیشنهاد نت نوشت این است : در چند هفته ای که سیر تازه به بازار می آید تا می توانید از تازه آن استفاده کنید.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک از همه قسمت های سیر تازه استفاده کنید

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک درست مثل پیازچه وقتی سر ریشه ای سفید سیرتازه را بزنید، قسمت سفید را برش داده و پوسته رویی را جدا کنید. از آن جا که ساقه های سبز سیرتازه مثل ساقه های پیازچه سرشار از موادمعدنی است ساقه هایی را که سبز هستند دور نریزید. بلکه آن ها را تمیز کرده و بشویید. با خرد کردن سیرتازه و ساقه های سبز می توانید از آن ها در سالاد، پخت انواع سوپ و آش همراه با سایر سبزیجات یا حتی به عنوان سبزی خوردن استفاده کنید. یا آن را خرد کرده و در سبزی پلو همراه با سایر سبزیجات مخصوص پلو استفاده می کنند.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک با خرد کردن ریشه و ساقه ترکیبی از رنگ های سبز و سفید با خواصی بی شمار دارید که در بیشتر غذاها از جمله پیتزا یا نان سیر می توانید از خواص جادویی سیر استفاده کنید.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک نگران بوی سیرتازه نباشید چون برخلاف بوته سیر، سیرتازه بوی ملایمی دارد و با خوردن کمی کاهو و جعفری و گشنیز هم بدن تان را بیشتر سم زدایی کرده اید و هم بوی سیر کاملا از بین می رود.

عمده ترین خواص سیر-ایرناک عمده ترین خواص سیر-ایرناک منبع:نت نوشت

(0 رای)
بازدید : 175 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی