شکستن قولنج دست چه عوارضی دارد؟در این مطلب با خطرات وحشتناک شکستن قلنج انگشتان دست آشنا شوید.

شکستن قولنج دست چه عوارضی دارد؟

شکستن قلنج انگشتان دست از عادات غلط در بین انسان ها و بخصوص ایرانیان است که عوارض جبران ناپذیر و خطرات وحشتناک با شکستن قلنج انگشتان دست به سراغ فرد می آید. بیشتر از هرچیز شنیدن صدای شکستن قلنج انگشتان دست برای افراد لذتبخش است و بعد از آن حس خوبی به دست می دهد. اما لازم است توجه کنید که شکستن قلنج انگشتان دست خطرات وحشتناک دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.عوارض شکستن قولنج انگشتان دست در ایرناک عوارض شکستن قولنج انگشتان دست در ایرناک

خطرات وحشتناک شکستن قلنج انگشتان دست!

خطرات وحشتناک شکستن قلنج انگشتان دست!

شکستن قلنج انگشتان دست عادت غلطی است و موجب ساییدگی زودرس مفاصل آن می‌شود.

صدای شکستن قلنج انگشتان دست

متأسفانه عادت رایجی بین مردم وجود دارد و آن این است که شکستن قلنج انگشتان دست که با صدایی هم همراه است، کار خوبی محسوب می‌شود، در حالی که هر چه بیشتر این کار صورت گیرد، مفاصل انگشت خراب می‌شود.

عارضه ساییدگی زودرس مفاصل بین انگشتی مهمترین نتیجه این کار غلط است و پس از مدتی درد مفاصل را در پی خواهد داشت ، عادت نادرست دیگری هم بین مردم وجود دارد و آن کشیدن انگشتان برای صدادادن به ویژه انگشت شصت دست است.

اگر 3 روز پیاپی انگشت شصت را با دست دیگر به سمت بالا بکشیم مفاصل انگشت شصت درد می‌گیرد که بسیاری اوقات علت آن را متوجه نمی‌شویم.

علت صدا

خلائی در مفصل‌های انگشتان وجود دارد که این صدا را پس از تحمل فشار ایجاد می‌کند و آسیب زیادی به مفاصل می‌زند.

چرا قولنج می‌شکنیم؟

قولنج شکستن هیچ زمینهٔ پزشکی یا ورزشی ندارد. علل عمده به صورت زیر است:

  • ممکن است زمینهٔ آن استرس باشد.
  • عادت کردن؛ شاید زمینه شروع آن چیز دیگری بوده باشد اما اگر فرد به صورت متداول این عمل را تکرار کند و حتی زمینهٔ آن از بین برود؛ فرد از سر عادت قولنج شکستن را ادامه دهد.
  • قولنج شکستن باعث ایجاد احساسی متفاوت در مفاصل می‌شود که برخی از افراد از آن خوششان می‌آید که می‌تواند آن‌ها را به تکرار این کار تحریک کند.

قولنج شکستن خطرناک یا بی خطر؟

در این زمینه چندین نظریه طرح شده است:

1-عده ای معتقدند که این مسئله عوارض شدیدی دارد.

2-عده ای دیگر معتقدند این مسئله هیچ عوارضی و ضرری ندارد.

خطرات شکستن قولنج دست

خطرات شکستن قولنج دست

دانستنی های جالب درباره ی قولنج شکستن

شکستن قولنج عادتی است در 68 درصد افراد رایج است و خیلی از آنها در واقع اکثر آن ها از ضررات و عوارض آن خبر دارند و باز به آن ادامه می دهند

به گفته متخصصان علت قولنج کردن مفاصل، ایجاد حباب های گاز دی اکسید کربن (CO2) است که با افزایش حجم داخل مفصل نوعی احساس تنگی در فواصل مفصلی ایجاد می کند و افراد با خم کردن مفصل شان، حباب به وجود آمده را می ترکانند و به اصطلاح قولنج شان شکسته می شود. در این حالت حجم مفصل به حالت عادی و طبیعی خود بر می گردد، اما این برگشت پذیری همیشگی نیست و به همین دلیل هم شکستن قولنج با آن صدای خوشایند به یک عادت تبدیل خواهدشد و علت قولنج کردن هم همین است که به آن «ها‌پینگ» یا شکستن قولنج می‌گویند.

اگر چه این عقیده در عامه مردم شکل گرفته که قولنج شکستن باعٍث بیماری آرتریت و لغزش دست می شود اما شواهد علمی و آزمایش ها این فرضیه را رد می کند.

بازدید : 3,728 بار
عوارض شکستن قولنج انگشتان دست
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی