اما این ماده غذایی کالری و چربی فراوانی دارد و برای برخی از افراد توصیه نمی شود. در این بخش از ایرناک با ارزش ومصرف غذایی پای مرغ آشنا شوید.

فواید و مضرات مصرف پای مرغ

پای مرغ ماده غذایی پرخاصیت و مفیدی است که از خواص و فواید درمانی بیشماری برخوردار است و حاوی بسیاری از پروتئینها، ویتامینها و مواد معدنی است و بهترین جایگیزین برای افرادی است که از قرصهای غضروف ساز خارجی استفاده میکنند. اما این ماده غذایی کالری و چربی فراوانی دارد و برای برخی از افراد توصیه نمی شود. در این بخش از ایرناک با ارزش ومصرف غذایی پای مرغ آشنا شوید.پای مرغ | فواید و مضرات مصرف پای مرغ در ایرناک پای مرغ | فواید و مضرات مصرف پای مرغ در ایرناک

کالری موجود در پای مرغ

یک پای مرغ در حدود 30 گرم وزن و 73 کالری دارد که حدود 45 گرم از آن را چربی و کلسترول تشکیل می دهد . هر 100 گرم پای مرغ دارای 215 کالری است که 63 درصد کالری موجود در پای مرغ از چربی و 37 درصد باقیمانده پروتئین است ، قسمت زیادی از این پروتئین ها به کلاژن که بافت پیوندی است، اختصاص دارد.

فواید پای مرغ و خواص پای مرغ

کالری و ارزش غذایی پای مرغ

ارزش غذایی پای مرغ

پای مرغ سرشار از ویتامین آ، ویتامین د، فسفر، کلسیم، اسیدهای چرب و منیزیم، همچنین غنی از سولفات کندروئتین که ماده مفید برای غضروف سازی در بدن است، می باشد.

مواد مغذی پای مرغ

پای مرغ حاوی بسیاری ازپروتئین ها، ویتامین ها، مواد معدنی و حیاتی است که بدن انسان قادر به تولید آنها نیست. از همین جهت افرادی که مشکلاتی مانند خمیدگی ناشی از کمبود کلسیم ، پوکی استخوان، آرتروز،نرمی استخوان(راشیتیسم) در کودکان و بزرگسالان، روماتیسم، شکستگی استخوان ، تغییرات ساختمانی در استخوانها هستند می توانند از این ماده غذایی استفاده کنند.

پای مرغ برای مفاصل

مواد مغذی موجود در پای مرغ

مقدار ویتامین D موجود در پای مرغ

از مهم ترین و شایع ترین مشکلاتی که در همه سنین دیده می شود ، کمبود ویتامینD است . میزان ویتامین Dو کلسیم پای مرغ ناچیز است و تنها 8 درصد نیاز روزانه را تامین می کند که حتی یک گیاه هم این مواد غذایی را دارد ، بنابراین چنانچه در بخش های قبلی سلامت ایرناک کامل توضیح دادیم اگر کسی دچار کمبود ویتامینDباشد و از آن برای تامین ویتامینD مورد نیازش استفاده کند، در اشتباه است.

فواید درمانی پای مرغ

  • بهترین درمان برای پوکی استخوان
  • بهترین درمان برای راشیتیسم
  • بهترین جلوگیری و ترمیم نکروز و پوسیدگی مفاصل و غضروفها
  • بهترین پیشگیری و درمان صدای مفاصل در حال فرسایش
  • بهترین جایگزین برای قرص های غضروف ساز اروپایی و آمریکایی
  • بهترین کمکی برای رشد کودک و نوجوان
  • بهترین درمان برای سرماخوردگی و ضعف شدید
  • بهترین منبع گلوکزامین و سولفات کندورایتین
  • بهترین ترمیم کننده شکستگی استخوان
  • بهترین بهبود دهنده کمردرد یا دیسک کمر

کالری پای مرغ و فواید پای مرغ در بارداری

خواص درمانی پای مرغ

مصرف پای مرغ برای کدام افراد مضر است ؟

پای مرغ به دلیل چربی و کلسترول بالا یک غذای سالم و مناسب نیست اما مصرف مقدار کمی از این ماده غذایی در برخی مواقع مانعی ندارد اما افرادی که در معرض چربی های خون هستند و یا دارای سابقه خانوادگی چربی خون هستند، نباید پای مرغ مصرف کنند.

برای استفاده از پای مرغ در تهیه غذا ، آن را به میزان زیادی بجوشانند تا چربی روی آن خارج شود و بافت پیوندی آن تنها مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از پنجه مرغ برای کودکان و نوجوانان در حال رشد، افراد میانسال، خانم های باردار و افراد بیمار به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا پوست پنجه مرغ ممکن است حاوی ترکیبات آلوده یا انواع آنتی بیوتیک باشد.

بیماران قلبی و عروقی که کلسترول خون شان بالاست در مصرف پنجه مرغ احتیاط به خرج دهند.

بازدید : 758 بار
پای مرغ | فواید و مضرات مصرف پای مرغ
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...