اُمگا۳ یک اسیدچرب مفید است که در ماهی‌ها ، برخی دانه‌ها و مغزها وجود دارد.بدن ما این ماده را نمی‌سازد و باید از طریق تغذیه تامین شود.در ادامه برخی از فواید اُمگا۳ نوشته شده است.

برخی از فواید امگا3:

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک _کاهش چربیِ بدِ خون مثل تری‌گلیسرید . چربی‌خون بالا احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک _التیام دردهای آرتریت روماتوئید (التهاب مفاصل) . اُمگا۳ باعث افزایش قدرت داروهای ضددرد هم می‌شود.

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک _افسردگی کم‌تر . جوامعی که این اسیدچرب را مصرف می‌کنند کم‌تر به افسردگی دچار می‌شوند.هم‌چنین این ماده در بهبود «افسردگی دوقطبی» نقش مثبتی دارد‌.[افسردگی دو قطبی چیست؟

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک _کاهش حملات آسم‌ . امگا۳ واکنش‌های التهابی را کاهش می‌دهد. این واکنش‌ها عامل اصلی در حملات آسم هستند.

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک _این اسید چرب در جلوگیری از بروز و گسترش بیماری‌های زوال عقل و آلزایمر موثر است.

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک _این ماده در تکامل عصبی و بصری نوزادان نقش مهم و مثبتی را ایفا می‌کند.

چه‌چیزهایی اُمگا۳ دارند؟

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک -روغن سویا

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک -ماهی سالمون (ماهی آزاد)

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک -گردو

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک -روغن برزک

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک -ماهی ساردین

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک -ماهی قزل‌آلا

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک -ماهی تُن

یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک یاور بدن در التیام دردها!!!-ایرناک -ماهی خاویار

منبع:جستجوگر ایرناک

(0 رای)
بازدید : 102 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی