در دنیا ایده‌های جدید و حتی عجیب در زمینه‌های مختلف به ویژه پزشکی مطرح می‌شود که جدیدترین مورد آن تولید خمیر دندان تشکیل شده از کریستال است.

خمیر دندانی شگفت انگيز با تکه‌های شیشه ! در ایرناک خمیر دندانی شگفت انگيز با تکه‌های شیشه ! در ایرناک یک شرکت تولید کننده محصول‌های بهداشتی آرایشی در نظر دارد خمیر دندانی روانه بازار‌های جهانی کند که برای تمیز کردن و جلوگیری از بروز  پوسیدگی  دندان‌ها در ترکیب آن خرده‌های شیشه (GLASS) به کار رفته است.

در ترکیب این خمیردندان از مواد معدنی خاصی استفاده شده و به گفته سازندگان آن، توان پاک کنندگی این محصول بهداشتی 2 برابر خمیر دندان‌های موجود در بازار‌های جهانی است.

فناوری به کار رفته در نسل جدید خمیر دندان به گونه‌ای است که مواد معدنی را به مینای دندان‌ها اضافه کرده و جانشین مواد چسبناک ناشی از رسوب مواد غذایی شیرین ویا نوشیدنی‌های اسیدی می‌کند؛ ذرات میکروسکوپی در ترکیب خمیر دندان یک صدم اندازه تارموی انسان و حاوی موادی، چون کلرید، کلسیم و فسفات و نوعی ماده شمیایی شبیه به شیشه است.

شیشه یا کریستال به کار رفته در این خمیر دندان با کمک کلاژن پروتئینی سبب ترمیم و بازسازی آسیب اولیه دندان‌ها می‌شود.

در بسیاری از خمیردندان‌های امروزی از فلوراید برای تمیزی دندان‌ها استفاده می‌شود که قدرت پاک کنندگی متوسطی دارد و خوردن آن می‌تواند سبب مسمومیت و بروز بیماری‌های فراوان در افراد شود به همین دلیل دانشمندان به دنبال  جانشینی برای فلوراید در ترکیب خمیر دندان‌ها هستند.

کارشناسان سازنده این خمیر دندان، با آزمایش بر روی داوطلبان به مدت هفت روز و بررسی تصاویر گرفته شده توسط تکنیک تصویر برداری اشعه ایکس کارایی بالای آن در تمیز کردن دندان‌ها را اثبات کرده اند.

ساخت این خمیر دندان حاصل تلاش تیم دانشگاه کویین مری (Queen Mary) در شهر لندن کشور انگلستان بوده است و از جمله دیگر مزایای آن  ایجاد نکردن حساسیت در دهان افراد است، هرچند که همیشه قبل از مصرف خمیر دندان باید تست حساسیت انجام شود.

کارشناسان با وجود ساخت این خمیر دندان منحصر به فرد به افراد توصیه می‌کنند بهترین راه محافظت ازدندان ها، مسواک زدن به موقع و منظم و پرهیز از خوردن مواد غذایی شیرین و نوشابه‌های اسیدی است.

برگرفته از : yjc

بازدید : 3,167 بار
خمیر دندانی شگفت انگيز با تکه‌های شیشه !
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی