ممکن است شما ندانید در دوران عادت ماهیانه باید چگونه بخوابید با ایرناک همراه باشید تا نکات مهمی در مورد خوابیدن در دوران عادت ماهانه را برای شما بازگو کنیم.

در دوران قاعدگی چگونه بخوابیم؟

شاید به نظر ساده برسد اما ممکن است شما ندانید در دوران عادت ماهیانه باید چگونه بخوابید. این به این خاطر است که خوابیدن در یک هفته ای که عادت ماهیانه هستید چندان بدون چالش نیست. اول از همه باید مراقب نشت کردن خون باشید به خصوص اگر نوار بهداشتی محافظ شبانه مناسب نداشته باشید. از سوی دیگر مسئله گرفتگی عضلات است که موجب درد شبانه می شود. اما شما می توانید با برگزیدن بهترین پوزیشن خواب با هر دو این مشکلات در زمان عادت ماهیانه مبارزه کنید.نحوه خوابیدن در دوران قاعدگی + تصاویر در ایرناک نحوه خوابیدن در دوران قاعدگی + تصاویر در ایرناک

 

بهترین پوزیشن خواب در دوران عادت ماهیانه

از چند متخصص در خصوص بهترین شیوه خوابیدن در دوران عادت ماهیانه سوال کرده ایم و آنها متفق القول با یک پوزیشن موافق بوده اند: خوابیدن در پوزیشن جنینی فشار عضلات شکمی را کم می کند. بسیاری از زنان ابراز داشته اند که خوابیدن در پوزیشن جنینی دردهای آنها را کم کرده است. این پوزیشن کمک می کند عضلات اسکلتی اطراف شکم آرام شوند و فشار کمتری منتقل می شود درنتیجه درد و گرفتگی عضلات کمتر می شود.

این پوزیشن علاوه بر کاهش دادن گرفتگی عضلات فواید دیگری نیز دارد : در چنینی حالتی پاها به هم فشرده است که این احتمال خونریزی و نشت خون را کاهش می دهد.

پوزیشنی که باید در طول دوران عادت ماهیانه از آن اجتناب کنید، دمر خوابیدن است. خوابیدن روی شکم می تواند به رحم فشار آورد درنتیجه خون بیشتری خارج می شود، درنتیجه مجبور می شوید در طول شب چند بار نوار بهداشتی را تعویض کنید.

 طرز خوابیدن در دوران قاعدگی

طرز خوابیدن در دوران قاعدگی

خواب راحت در دوران پریودی

اگر به دلیل گرفتگی عضلات در خواب دچار مشکل می شوید روش هایی برای کاهش درد وجود دارد از جمله مصرف ایبوبروفن و ناپروکسن از چند روز قبل از آغاز عادت ماهیانه. می توانید از روش های دیگری چون دوش گرفتن قبل از خواب، استفاده از محصولات حاوی اسطوخدوس، خوابیدن با تشک برقی یا بطری آب گرم کمک بگیرید و قبل از خوابیدن کشش شکم انجام دهید. اگر نگران نشتی هستید از کاپ های قاعدگی، شرت های قاعدگی استفاده کنید یا پد نوار بهداشتی را همراه با شرت تنگ بپوشید تا آن را خوب نگه دارد.

بهترین حالت خوابیدن در دوران پریودی

بهترین حالت خوابیدن در دوران پریودی

بازدید : 9,943 بار
نحوه خوابیدن در دوران قاعدگی + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی