درد پریودی عاملی است که بسیاری از بانوان را تحت تاثیر قرار داده است و باعث ناراحتی آن ها می شود اما این درد چیست؟

علت درد پریود

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک درد پریودی یا درد قاعدگی معمولا به صورت درد شدید در دل و بروز دلپیچه در زمان قاعدگی روی می دهد این درد گاهی در ابتدای آغاز پریود در دوران بلوغ آغاز می شود و در پاره ای از مواقع نیز در ابتدا دردی وجود ندارد و حتی ممکن است سال ها پس از آغاز قاعدگی به سراغ دختران بیاید.مورد اول را درد پریودی اولیه و مورد دوم را درد پریودی ثانویه می نامند.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک میزان این درد در افراد مختلف متفاوت هستند و در برخی بیشتر و در برخی کمتر است البته ممکمن است که این درد ها در یک فرد از پریودی تا پریود بعدی نیز متفاوت باشند اما شدت و علائم آن با بالارفتن سن و به دنیا آوردن بچه ها کاهش خواهند یافت.در درصد پایین از بانوان این درد تا حدی زیاد می شود که می تواند باعث شود که نتوانند کارهایشان را انجام دهند.

روشهای کاهش دردهای قاعدگی

روشهای کاهش دردهای قاعدگی

دلایل درد پریودی چیست؟

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک فرم بدنی در شدت درد پریودی بسیار موثر است.در دخترانی که بدن لاغری دارند و در بدنشان میزان چربی پایین است به دلیل کمبود چربی دراطراف لگن درد پریودی بسیار شدید تر است.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک یکی دیگر از دلایل افزایش شدت درد پریودی استرس است که علاوه بر شدید کردن درد باعث افزایش حجم خونریزی نیز می شود.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک دلیل دیگری که برای درد پریودی شدید مطرح می شود افسردگی است دلیل افزایش درد پریودی در افسردگی تحریک پذیر بودن شدید فرد است که می تواند درد های کوچک را نیز شدت ببخشد.پس برای کاهش درد در دوران قاعدگی تان به سراغ درمان افسردگی بروید.

کاهش سریع درد پریود

کاهش سریع درد پریود


روش هایی برای کاهش درد پریودی

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مصرف بیشتر اسید های چرب :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک اسید های چرب می توانند درد پریودی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.این اسیدها را می توان در ماهی ، گردو ، بادام ، آجیل های و دانه های کنجد یافت و با مصرف این خوراکی ها درد ها را کمتر کرد.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک غذاهای مفید برای کاهش درد :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک یکی از بهترین غذاها که باید حدود یک هفته قبل از شروع پریود مصرف شوند اسفناج است که می توان به صورت آب پر و با ماست میل نمود و علاوه بر کمک به کم کردن درد پریودی از دیگر خواص شگفت انگیز آن نیز بهره برد.تمشک و گردو نیز دیگر خوراکی هایی هستند که مصرفشان یک هفته پیش از قاعدگی در کاهش درد کمک می کنند. دیگر غذاهایی که با مصرفشان می توان درد پریودی را کاهش داد شامل زعفران، رازيانه، ترخون، تره‌فرنگي، موسير، فلفل‌سياه، دارچين و پوست پرتقال می شوند.

درمان درد قاعدگی با داروهای گیاهی

درمان درد قاعدگی با داروهای گیاهی

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مصرف مکمل منیزیم :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک گاهی ممکن است دلیل درد پریودی شما کمبود منیزیم خون باشد. ابتدا شرایط خود را با یک پزشک درمیان بگذارید واگر اینطور است به شما پیشنهاد می کنیم که تحت نظر پزشک یک هفته پیش از آغاز قاعدگی هر روز 500 میلی گردم منیزیم را به وهمراه 50 میلی گرم ویتامین B6 به برنامه غذاییتان اضافه کنید تا شاهد کاهش چشمگیر درد پریودیتان باشید.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک غذاهایی که در شما ایجاد حساسیت می کند بشناسید :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک سعی کنید این غذاها که در شما ایجاد حساسیت و درد پریودی بیشتر می کند را شناسایی کنید و اب تهیه فهرستی از آن هامصرفشان را از یک هفته پیش از پریود قطع کنید.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک ورزش بدن و ورزش ذهن :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک این عقیده که در دوران پریود باید استراحت کرد قدیمی شده است و اکنون متخصصان طب چینی بر این عقیده اند که ورزش های آرام و در حد متوسط مانند یوگا را برای آرامش در دوران پریود مناسب است.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک نمک و کافئین را کمتر بخورید :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک دو ماده گفته شده در دوران پریود می توانند مصائب و سختی های این دوران را بسیار برای شما بیشتر کنند پس سعی کنید مصرفشان را قطع کنید و در صورتی که نمی توانید کاملا آن ها راکنار بگذارید مصرفشان را به حداقل برسانید.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک نفس عمیق، درمانی ساده :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک چه در زمان داشتن درد پریودی شدید و چه در زمان هایی که به دلایل دیگری دچار کلافگی شده اید پنج بار از طریق بینی نفس عمیق بکشید و تاثیر آن را در آرام شدنتان ببینید.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مصرف گوشت قرمز را کاهش دهید و بجای آن چای بنوشید :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مصرف گوشت قرمز در دوران پریود به علت حساس بودن معده و وجود خونریزی توصیه نمی شود.نوشیدنی های گرم مانند چای و همچنین چای سبز و چای تمشک نیز می تواند در آرام کردن درد و کاهش سختی پریود به شما کمک کند.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک داروی مسکن :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک اگر درد شما بسیار زیاد و غیر قابل تحمل است می توانید از داروهای مسکنی مانند ناپروکسن و یا ایپوبروفن استفاده کنید.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک شکمتان را ماساژ دهید :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک ماساژ دادن آرام و صحیح شکم به منظور شل کردن عضلاتش می تواند در کاهش درد موثر باشد.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک دوش آب گرم بگیرید :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک گرم کردن ناحیه شکم و کمر چه از طریق پد و چه از طریق دوش آب گرم باعث کاهش درد از طریق کاهش انقباضات می شود.اگر این گرما را با دوش آب گرم تامین کنید علاوه بر کاهش درد می تواند حس آرامش را به شما القا کند.

کاهش درد قاعدگی

کاهش درد قاعدگی

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک لباس های نخی و پنبه ای بپوشید :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک به همه بانوان توصیه می شود که در دوران پریود از لباس های زیری که از جنس پنبه ای و نخی هستند استفاده کنند تا هم تبادل هوا به خوبی صورت گیرد و هم از جذب بوی نامطبوع به لباس جلوگیری شود. همچنین سعی کنید در این دوران لباس زیر های خود را زود به زود تعویض کنید.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک قرص های ضد بارداری موثرند :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک در صورتی که محدودیتی در مصرف این قرص های ندارید می توانید با مصرف آن ها بافت های نابجای رحمی را کم کم از بدن خود دفع کنید و همینطور می توانید از خواص تسکین دهندگی این قرص ها برای کاهش درد استفاده کنید.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک فرم دراز کشیدن موثر است :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک سعی کنید به هنگام دراز کشیدن پاهایتان را بالا بگیرید و زانوها را جمع کنید همچنین سعی کنید از ایستادن های طولانی مدت پرهیز کنید تا از بروز کمردرد در این دوران جلوگیری شود.

درمان مشکلات قاعدگی

درمان مشکلات قاعدگی

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک  

چند خوراکی طبیعی برای کاهش درد پریودی :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک گیلاس : در ترکیبات میوه گیلاس ماده ای به نام آنتوسیانین وجود دارد که یکی از آنتی اکسیدان های بسیار قوی هستند و از خواص ذاتی این مواد یکی کاهش درد و تسکین دهندگی است.در واقع این ماده طبیعی عملکردی مشابه داروهای مسکن مانند آسپرین ها داردن با این تفاوت که هیچگونه ضرری ندارند.در صورتی که هرروز صبح یک کاسه گیلاس بخورید شاهد کاهش چشمگیر و در حدود 25 درصدی التهاب در بدن خود خواهید بود.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک زنجبیل : این گیاه تند مزه یکی از مسکن های قدیمی و سنتی مخصوصا برای کاهش درد دل و حالت تهوع است و عملکرد ضد درد آن می تواند علاوه بر درد پریودی دردهای دیگری مانند آرتریت و دردهای ماهیچه ای را نیز تسکین دهد.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک نعناع : عرق نعناع خاصیت شل کنندگی ماهیچه ها را دارد و همچنین یکی از تسکین دهنده های سنتی درد دل است که در دوران پریودی نیز می تواند موثر واقع شود.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک زردچوبه : زردچوبه خواص بسیار زیادی دارد که یکی از آن ها خاصیت ضد التهابی است که می تواند علاوه بر کاهش التهاب عملکرد سلول های عصبی را بهبود می بخشد و درد پریودی را کاهش خواهد داد.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک ماست : ماست نیز به دلیل خاصیت ضد درد و ضد التهابی اش می تواند در کاهش درد دل مفید واقع شود.

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک  

کنترل بوی نامطبوع در زمان قاعدگی :

مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک مسکن قوی برای درد پریود-ایرناک در صورتی که در دوران قاعدگی بدن شما بوی نامطبوع و تندی می گیرد حتما نواربهداشتی خود را زود به زود عوض کنید تا از گرفتن بوی نامطبوع جلوگیری شود.همچنین تعویض به موقع نوار بهداشتی سبب اکسیژن رسانی کافی به ناحیه تناسلی میشود که شرایط تجمع باکتری ها و عوامل بیماری زا را از بین خواهد برد.

(3 رای)
بازدید : 1064 بار
مسکن قوی برای درد پریود - 3.3 out of 5 based on 3 votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی