دروغ گفتن افراد و از جمله کودکان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، همچنین روانشناسان معتقد هستند که ریشه دروغ گویی در افراد، به دوران کودکی آن ها بر می گردد.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک دروغ گفتن در کودکان ۳ تا ۴ ساله بسیار شایع است. بسیاری از این دروغ ها ناشی از تخیلات کودکان می باشد. دروغ گویی به هر دلیلی که باشد و کودک در هر سنی باشد، نیاز به برخوردهای مناسب دارد تا ادامه پیدا نکند.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک دروغ گفتن در کودکان تحت تاثیر رفتارهای والدین و افراد خانواده نیز می باشد.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک  

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک دلایل و نحوه برخورد صحیح با دروغ گفتن کودکان

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک دروغ گفتن کودکان معمولا از سنین ۴ سالگی شروع می شود. دروغ گفتن کودکان واضح تر و روشن تر از افراد بزرگسال است و معمولا به دلیل پنهان کاری، کودکان دروغ می گویند.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک والدین باید بدانند در برابر دروغ گویی کودکان چگونه رفتار کنند، برخوردهای شدید و نادرست می تواند نه تنها باعث تحریک بیشتر کودکان به دروغ گویی شود بلکه مشکلات دیگری را نیز برای آن ها ایجاد می کند. والدین باید در برابر کودک دروغ گوی خود، به طور منطقی عمل کرده و کودک را راهنمایی کنند و علل دروغ گویی کودک را شناسایی کرده و متناسب با آن، رفتار کنند.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک -یکی از دلایل دروغ گویی کودکان، گاهی تحت فشار گذاشتن زیاد از حد والدین می باشد و کودک برای خارج شدن از زیر بار آن فشار، به دروغ گفتن متوسل می شود.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک -همچنین گاهی والدین که یکی از الگوهای اصلی برای کودک به شمار می روند، به یکدیگر و به کودک دروغ می گویند و در واقع کودک دروغ گویی را از بزرگسال ها یاد می گیرد.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک -گاهی نیز بخورد نامناسب مثل تشویق کودک بعد از دروغ گفتن، باعث می شود کودک به دروغ گفتن ادامه دهد. دروغ ها علل مختلفی می توانند داشته باشند،

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک علل دروغکویی کودک

دروغ گفتن در کودکان ۳ تا ۴ ساله بسیار شایع است

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک -بعضی اوقات، امیدها و خواسته های کودکان علل دروغ گویی آن ها است که در این صورت نباید با کودک به شدت برخورد کرد.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک ترس از گفتن واقعیت، کمبود محبت و جلب توجه کردن به وسیله دروغ گفتن ، عدم احساس امنیت کودک و تمایل کودک به محک زدن توانایی های خود، عمده ترین عوامل گرایش کودک به دروغگویی آگاهانه است. داشتن برخوردی منطقی و راهنمایی و صبر بهترین و مطمئن ترین راه حل برای جلوگیری از استمرار دروغ گفتن در کودکان می باشد.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک آموختن مهارت های فرزند پروری یکی از راه های مقابله با دروغ گفتن کودکان است. والدین باید به کودک خود بگویند که دروغ گفتن گناه است و باید کودک را به راست گویی تشویق کنند، همچنین باید به کودک آموزش دهیم که راست گویی باعث اطمینان و اعتماد دیگران به او می شود.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک دروغ گفتن کودکان با بزرگسال بسیار متفاوت است و دروغ گفتن در هر سنی نیاز به بررسی دارد. دروغ گفتن در کودکان ۳ تا ۴ سال ممکن است ریشه در تخیلات آن ها داشته باشد. در هر صورت در برابر دروغ گفتن کودکان نباید بی تفاوت بود و همچنین داشتن عکس العملی منفی نیز اشتباه می باشد. والدین در واقع باید با سوق دادن افکار کودک به سمت واقعیت به آن ها بفهمانند که گفته های آن ها همه خیال بافی است و این کار باید با آرامش کامل و به صورت منطقی انجام شود.

چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک چرا کودکان دروغ می گویند-ایرناک منبع:آرگا

(0 رای)
بازدید : 146 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی