اغلب افراد در هنگام شب بیدار بمانند و شب زنده داری می کنند، در این مطلب قد داریم به بررسی مزایای شب بیداری و سحرخیزی بپردازیم.

شب زنده داران باهوش ترند یا سحرخیزان؟

امروزه اغلب جوانان شب ها تا دیر وقت بیدار هستند و بیشتر ساعات روز را در خواب سپری می کنند و شاید این امر را کاری لذت بخش می پندارند ولی سبک صحیح زندگی این طور توصیه می کند که خواب شب را به هیچ قیمتی از دست ندهید. اما یافته های جدید دانشمندان خلاف این گفته را ثابت می کند که شب بیداری ذاتا منفی است، در ادامه این بخش از سلامت ایرناک با ما همراه شوید تا به شما بگوییم که این ویژگی می تواند فوق العاده مثبت باشد.فواید و مزایای بیدار ماندن درشب در ایرناک فواید و مزایای بیدار ماندن درشب در ایرناک

بررسی مزایای شب بیداری

افرادی که ساعات طولانی را در شب بیدار می مانند نسبت به دیگران از هوش و حافظه بهتری برخوردارهستند. یکی از ویژگی های شب زنده داران این است که زمان بیشتری را به فعالیت های استرس زا قبل از خواب اختصاص می دهند و با انجام کارهایی مانند یوگا یا کتاب خوانی استرس را از خود دور می کنند تا به آرامش مطلوب و تعادل ذهنی برسند. افراد شب زنده دار اغلب هم دیرتر از دیگران می خوابند و هم دیرتر بیدار می شوند و از توانایی های فکری زیادی نسبت به افراد دیگر برخودار هستند. افرادی که ذاتا به بیدار ماندن تا نیمه شب تمایل دارند، از خلاقیت فوق العاده بیشتری نسبت به دیگران برخوردار هستند. این افراد به راحتی آزمون های خلاقیت را با نمرات بالا به انجام می رسانند، درحالی که افراد سحرخیز فقط می توانند نمرات متوسطی در این آزمون ها کسب کنند.

بیدار ماندن در شب چه مزایای دارد؟

مزایای شب زنده داری چیست؟

اما فراموش نکنیم که سحرخیز بودن :

سحرخیز بودن فواید بسیاری دارد و شب زنده داری بیش از اندازه می تواند عوارض جدی به دنبال داشته باشد.

سحر خیز بودن بهتر است یا شب زنده داری؟

فواید سحرخیز بودن

بازدید : 2,067 بار
فواید و مزایای بیدار ماندن درشب
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی