خاصیت ضدالتهابی زنجبیل می‌تواند درمان موثری در تسکین و کاهش دردهای ناشی از آرتروز و یا ورم مفاصل، درد معده، درد قفسه سینه، دردهای قاعده‌گی و درد عضلات باشد.

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک با تغییر شیوه و سبک زندگی امروزی، استفاده از داروهای شیمیایی یکی از طبیعی‌ترین عادات روزمره ما انسان‌ها به حساب می‌آید. بدون اینکه فکر کنیم، این داروها را مصرف می‌کنیم و حتی نمی‌توانیم تصور کنیم استفاده از آن‌ها چقدر می‌تواند برای‌مان زیان‌‌بار باشد و تا چه میزانی ما را به خود وابسته کند. بقراط می‌گوید «بگذارید غذا دارو باشد و دارو غذا». بنابراین، در ادامه این مطلب با لیستی از غذاهایی آشنا می‌شوید که می‌توانند مانند مسکن‌های طبیعی موجب کاهش‌ دردهای‌تان شوند و خبر خوب خوب اینکه استفاده از آن‌ها هیچ‌گونه عوارض جانبی در بر نخواهد داشت.

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک  زردچوبه

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک عنصری که باعث زرد رنگی ادویه زردچوبه می‌شود، کورکومین نام دارد. زردچوبه خاصیت ضدالتهابی دارد و در مقایسه با سایر داروهای مسکن که بدون نسخه و تجویز پزشک استفاده می‌کنیم بسیار موثر‌ خواهد بود. مصرف زردچوبه در کاهش دردهای عضلانی و تورم‌ مفاصل بسیار مفید و نتیجه‌بخش خواهد بود. شیوه مصرف: در شیر یا چای استفاده شود

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک  زنجبیل

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک خاصیت ضدالتهابی زنجبیل می‌تواند درمان موثری در تسکین و کاهش دردهای ناشی از آرتروز و یا ورم مفاصل، درد معده، درد قفسه سینه، دردهای قاعده‌گی و درد عضلات باشد. شیوه مصرف: زنجبیل را روی نواحی دردناک به صورت کمپرس استفاده کنید.

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک  انگور قرمز

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک مصرف انگور قرمز برای کاهش درد، یک شیوه درمانی متداول و رایج نیست. این نوع انگور حاوی آنتی‌اکسیدانی به نام رسورترول است که باعث رنگ قرمز آن می‌شود. رسورترول کمک می‌کند اندام‌های متشکل از غضروف (به ویژه زانو) سالم باقی بمانند و از ایجاد دردهای مفاصل و پشت درد و یا کمر درد جلوگیری می‌کند. شیوه مصرف: روزانه مقداری انگور قرمز بخورید

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک  نعناع فلفلی

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک نعناع فلفلی برای خواص درمانی خود در کاهش دردهای عضلانی، دردهای دندانی، سردرد و درد اعصاب بسیار شناخته شده است. نعناع گوارش را آسان می‌کند و ناراحتی‌های معده را تسکین می‌بخشد. علاوه بر همه این‌ها، نعناع آرامش‌بخش و تسلا دهنده ذهن و خاطرتان هم خواهد بود.

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک  نمک

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک ۱۰ تا ۱۵ قاشق غذاخوری نمک (۱ فنجان) را با آب مخلوط کنید و بعد ۱۵ دقیقه با آن حمام کنید (درون وان حمام). این محلول شور علاوه بر اینکه کم‌آبی سلول‌های بدن‌تان را رفع می‌کند موجب کاهش التهاب و درد هم خواهد شد. شیوه مصرف: ۱ فنجان نمک را در آب حل کنید.

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک  سویا

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک تحقیقات نشان می‌دهد، پروتئین سویا می‌تواند به میزان زیادی در تسکین دردهای ناشی از ورم مفاصل یا آرتروز موثر باشد. سویا حاوی ماده‌ای به نام ایزوفلاون است که به دلیل خاصیت ضدالتهابی‌اش شناخته شده است. شیوه مصرف: خود سویا و یا شیر سویا را مصرف کنید.

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک  ماست

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک برخلاف سایر فرآورده‌های لبنی، ماست برای کاهش درد، التهاب، تورم و بادکردن بسیار موثر است. باکتری‌های مفید و سالم درون ماست عمل هضم و گوارش را ساده و آسان می‌کنند و دردهای شکمی را تسکین می‌بخشد. شیوه مصرف: یک کاسه ماست ساده

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک  فلفل تند

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک ترکیبات فعال درون فلفل‌قرمز به نام کاپسایسین در بسیاری از کرم‌های مخصوص کاهش درد مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث آرامش اعصاب و برطرف کردن عوامل شیمیایی که در ایجاد درد موثر هستند می‌شود. شیوه مصرف: نصف قاشق‌چای‌خوری فلفل تند در سوپ یا سایر غذاها

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک  قهوه

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک قهوه حاوی کافئین است. کافئین می‌تواند میزان حساسیت درد عضلات و حتی سردرد را کاهش دهد. در حقیقت، کافئین موجود در قهوه می‌تواند درمان‌گر بسیاری از دردها باشد. البته لازم است بدانید اگر شما به طور دائمی قهوه مصرف می‌کنید استفاده از آن نمی تواند به منظور کاهش درد آنقدرها که باید موثر و کارآمد باشد. بدن شما به این ماده عادت کرده و واکنش لازم را نخواهد داشت.

داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک داروهای ضد درد و مسکن های طبیعی-ایرناک منبع: فرتاک نیوز

(0 رای)
بازدید : 221 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی