دارویی جدید که در ایران و در دانشگاه علوم پزشکی تهران برای درمان عوارض پوستی بیماری دیابت (به خصوص زخم پا) ساخته شده‌است.

آنژیو پارس | میزان مصرف و عوارض آنژی پارس در ایرناک آنژیو پارس | میزان مصرف و عوارض آنژی پارس در ایرناک این دارو منشأ گیاهی دارد و به شکل کرم و کپسول در بازار ارائه شده‌است. معمولاً کپسول یک ساعت بعد از غذا و کرم روزی دوبار در محل زخمها تجویز می‌شود. مؤثر بودن دارو در درمان عوارض دیابت مورد تردید برخی محققان است.

آنژی پارس جدیدترین دارو برای افراد دیابتی می‌باشد. که شامل 3 عدد کرم 30 میلی‌گرمی و یک قوطی شامل 90 عدد کپسول در هر بسته می‌باشد.

 

موارد مصرف کپسول :

بیمارانی که به دلایل مختلف نظیر نوروپاتی، تروما، استفاده از کفش نامناسب، سابقه‌ی زخم یا قطع قسمتی از پا، محدودیت حرکت و ابتلای طولانی مدت به دیابت دچار زخم پای دیابتی شده‌اند.

 

کرم :

ترمیم زخم پای دیابتیفواید : افزایش میزان گردش خون موضعی، اثر ضد ترومبوفلبیت، اثر ضد التهابی ، اثر ضد ادم، افزایش میزان گردش مایع لنفی، به دام انداختن رادیکال‌های آزاد و آزادسازی NO از طریق اثرات آنتی اکسیدانیموارد

 

منع مصرف:

حاملگی و شیردهی، هرگونه بیماری همزمان با وضعیتی که در بهبود زخم ایجاد مشکل می‌کند نظیر انواع سرطان، بیماری‌های سیستم ایمنی، نارسایی کبدی و کلیوی، عفونت، مصرف الکل، رادیولوژی، شیمی‌درمانی، مصرف داروهای سرکوب کننده‌ی سیستم ایمنی از جمله کورتیکواستروییدها، وجود هرگونه اختلال انعقادی و مصرف داروهای ضد انعقاد

 

عوارض جانبی:

هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته نیز گردد. اگر چه همه‌ی این عوارض در یک فرد دیده نمی‌شود ولیکن در صورت بروز هرگونه عارضه‌ای باید با پزشک با دکتر داروساز مشورت کرد.

عوارض احتمالی این دارو عبارتست از : بثورات جلدی. خارش و عوارض گوارشی در افراد حساس به ژلاتین به کار رفته در پوکه کپسول و تغییر رنگ موقتی بافت (سبز رنگ) در محل استعمال کرم.

 

مقدار مصرف :

میزان مصرف دارو و طول دوره‌ی درمان بسته به نظر پزشک و بر اساس دستورالعمل می‌باشد. میزان مصرف معمول 2 عدد کپسول یک ساعت بعد از غذا همراه با یک لیوان آب می‌باشد. کرم آنژیو پارس روزانه دوبار در موضع استعمال می‌شود.

لازم به ذکر است : زخم مذکور با سرم فیزیولوژی و یا با آب ولرم و صابون شسته شده و سپس به طور کامل خشک گردد. سپس یک لایه‌ی ضخیم کرم دور زخم و یک لایه‌ی خیلی نازک از آن روی زخم مالیده شود. پس از مصرف حداقل نیم تا یک ساعت زخم باز بماند و سپس پانسمان گردد. طول یک دوره‌ی کامل درمانی بین 8 با 12 هفته متناسب با روند بهبودی بیمار خواهد بود.

لازم به ذکر است از مصرف خودسرانه‌ی این دارو جدأ بپرهیزید.

بازدید : 7,963 بار
آنژیو پارس | میزان مصرف و عوارض آنژی پارس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی