دارو از سیر تهیه شده و در افراد مبتلا به حساسیت به سیر و همینطور در کسانی که مبتلا به زخمهای حاد ّ دستگاه گوارشی هستند، منع مصرف دارد.

مکانیسم اثر

آلیوم اس | میزان مصرف و عوارض  Alium-s (قرص سیر) در ایرناک آلیوم اس | میزان مصرف و عوارض  Alium-s (قرص سیر) در ایرناک اثر ضد ویروس : آمانتادین با نفوذ ویروس آنفلوآنزا تیپ A به داخل سلول‌های مستعد تداخل می‌کند که این کار را با مهار هماگلوتینین ویروسی انجام می‌دهند. در شرایط آزمایشگاهی، آمانتادین فقط در مقابل ویروس آنفلوآنزا تیپ A فعال است (با این وجود، مقاومت خودبه‌خودی به طور شایعی اتفاق می‌افتد). در محیط داخل بدن، در ۹۰–۷۰ درصد موارد، آمانتادین ممکن است بدن را در مقابل ویروس آنفلوآنزا تیپ A حفظ کند. در صورتی که این دارو طی ۴۸–۲۴ ساعت پس از شروع بیماری مصرف شود، طول مدت تب و سایر نشانه‌های سیستمیک را کاهش می‌دهد.

اثر ضد پارکینسونیسم : تصور می‌شود آمانتادین باعث آزاد شدن دوپامین جسم سیاه (substantia nigra) می‌شود.

 

مشخصه ها :

- پیشگیری از بیماری های قلبی - عروقی

- درمان چربی خون بالا (که با رژیم غذایی کاهش نمی یابد)

- کاهش فشار خون بالا

- پیشگیری از تغییرات عروقی وابسته به سن و تصلب شرائین

- درمان عفونتهای مجاری تنفسی فوقانی

- کاهش ریسک سرطان معده و کولورکتال

 

موارد مصرف :

پایین آورنده فشار و چربی خون

مهار تجمع پلاکتی

پیشگیری از آترواسکلروز

 

شرایط نگهداری :

در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد،دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

دارو باید دور از دسترس اطفال نگهداری شود .

 

روش مصرف :

برای درمان: 2 الی 3 بار در روز، هر بار 1 عدد، بعد از غذا

(3 تا 5 میلی گرم آلیسین در روز)

برای پیشگیری: روزانه یک قرص به صورت دراز مدت

(توجه: این دوز فقط برای بزرگسالان است)

 

هشدار مصرف :

در دوران بارداری و شیردهی مجاز نمی باشد.

حداقل 10 روز قبل از اعمال جراحی و حساسیت شناخته شده به سیر مصرف نگردد.

توضیحات :

 

تداخلات دارویی آلیوم اس

- در بیمارانی که تحت درمان با وارفارین و سایر داروهای ضد انعقاد ، ضد پلاکت ، حل کننده لخته ، هپارین با وزن مولکولی پایین ، ایندومتاسین ، بیماران تحت درمان با ممانعت کننده های پروتئاز و سایر داروهای متابولیزه شونده توسط آنزیم سیتوکروم P450 2E1 هستند ، مقدار مصرف دارو باید کنترل و تعدیل شود .

 

عوارض جانبی آلیوم اس

- با مقدار مصرف پیشنهاد شده هیچ نوع عارضه جانبی مشاهده نشده ، امادر افراد حساس ممکن است آنافیلاکسی ، سردرد ، سرگیجه ، درد عضلانی و به ندرت عوارض گوارشی و تهوع ظاهر شود .

تهوع، استفراغ، اسهال، سوزش معده، درماتیت تماسی، حملات آسم

 

اثرات درمانی و فارماکولوژی آلیوم اس

آلیوم – اس به عنوان پایین آورنده چربی خون، گشاد کننده عروق و کاهنده فشار خون بالا، ضد انعقاد و آنتی آترومی (ضد گرفتگی دیواره سرخرگ)، آنتی اکسیدان، آنتی ویروس و بازدارنده رشد تومورها به کار برده می شود، این اثرات عمدتا وابسته به آلیسین و مشتقات آن می باشد .

- این دارو از طریق مهار لیپوژنز اندوژن و افزایش تجزیه و دفع چربیها از دستگاه گوارش، باعث کاهش چربی خون شده و با پایین آوردن مقدار رسوب کلسترول در دیواره رگهای خونی و وازودیلاتاسیون عروق محیطی می تواند فشار خون مینیمم را در افراد مسن کاهش دهد.

- آلیسین و اولیگوسولفیدهای موجود در سیر، اثرات آنتی پلاکتی خود را از طریق مهار آزاد سازی آدنوزین دی فسفات، کلاژن و بتا ترمبوگلوبولین اعمال می کنند.

- آلیوم – اس رادیکالهای آزاد ناشی از دود سیگار را کاهش می دهد. اثرات آنتی اکسیدان یک میلی گرم از پودر سیر قابل مقایسه با 30 نانومول ویتامینC یا 6/3 نانومول ویتامینE می باشد.

- مطالعات نشان داده اند که این دارو به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی با فعالیت ضد میکروبی علیه طیف وسیعی از باکتریها، قارچ و حتی ویروسها عمل می کند.

 

اجزاء و مواد موثره آلیوم اس

پودر سیر(Allium sativum) استاندارد شده: 400 میلی گرم (معادل 1100 میکروگرم آلیسین)

بازدید : 286 بار
(0 رای)

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی