آیا میدانید شپش سر هم دارای فواید بیشماری است! با ایرناک همراه باشید تا این فواید را برای شما بازگو کنیم.

10 فایده شپش سر و خواص آن که نمیدانستید! در ایرناک 10 فایده شپش سر و خواص آن که نمیدانستید! در ایرناک در ادامه 10 تا از مهمترین فواید شپش سر را ملاحظه میفرمایید :

10. نفوذ بی عیب و ضعیف:

باوفاتر از شپش موجود دیگری را نخواهید یافت! زیرا آنها آنطور که تصور می کنید، مضر نیستند. بسیاری از محققان ثابت کرده اند که داشتن شپش سر آنقدر هم جدی نیست البته اگر با مثلا کنه مقایسه شود. بنابراین ما می توانیم بگوییم که آنها کمتر خطرناک هستند.

مزایای شگفت انگیز از شپش سر

مزایای شگفت انگیز از شپش سر

9. آنقدر نگران نباشید

همه ما، به ویژه زنان و دختران وقتی که شپش سر به موهایشان می رسد، نگران هستند. اما آنچه که این موجود کوچک انجام می دهد بدست آوردن کمی غذا از سر ماست. اما نیشهای آنها در سرایت بیماری ها تاثیر گذار نیست!

فایده شپش سر چیست؟

فایده شپش سر چیست؟

8. دستگاه های ایمن سازی شده

برای کسانی که انواع دارو را مصرف کرده اند تا سطح ایمنی خود را افزایش دهند، باید بگوییم که شپش سر می تواند به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کند. تعجب نکنید زیرا این درست است. آنها ایمنی بدن شما را افزالیش میدهند و شما در مقابل نیش سایر حشرات مقاوم تر خواهید شد.

7. در مبارزه با بیماری ها مفید است

شپش سر می تواند کمک بزرگی به درمان بسیاری از ناهنجاری های بدن کند. بعضی از متخصصان شپشها را دوست دارند ، زیرا باعث بهبود ناهنجاری های ژنتیکی ما می شوند و به درمان بیماری های مختلف مانند تیفوس و تب و ... کمک می کند.

6. ردیابی اجدادمان آسان تر شده است

گفته می شود که شپش سر در پیگیری مهاجرت های نیاکان ما مفید است. مورخان و باستان شناسان دریافته اند که حضور شپش سر در مکان هایی بیشتر است که در آن مکان مومیایی و درختان و حیوانات قرنها پیش موجود است.

فایده شپش سر در مطالعه روی گذشته انسان

فایده شپش سر در مطالعه روی گذشته انسان

5. در تکامل کمک می کند

شپش سر به تحقیقات دانشمندان در شناخت حیوانات ماقبل تاریخ بسیار کمک کرده است و با مطالعه بر روی بقایای جانوران دریافته اند که پرندگان و حتی دایناسور ها هم از شپش بی نصیب نبوده اند!

فایده شپش سر در تکامل

فایده شپش سر در تکامل

4. مفید در داروسازی

آیا تا به حال به استفاده از شپش سر به عنوان یک داروی یا محصول دارویی فکر کرده اید؟ پس حالا به شما میگوییم که این موجودات را جدی تر بگیریم؛ زیرا پزشکان و داروسازان در حال حاضر در تولید داروهای مختلف از شپش سر استفاده های زیادی میکنند ، مخصوصا برای درمان تیفوس، به طور گسترده ای از شپش استفاده می شود. نه تنها در داروها، بلکه در آماده سازی واکسن های مختلف نیز نباید نقش شپش سر را نادیده بگیریم!

فایده شپش سر در داروسازی

فایده شپش سر در داروسازی

3. در شناختن وقتی که انسان برای اولین بار لباس را خدمت می کنید، مفید است

مطالعه بر روی شپش سر به دانشمندان کمک کرده است تا از سبک زندگی اجداد ما و طرز لباس پوشیدن نیاکانمان اطلاعات مفیدی را بدست بیاورند.

2. بهبود بهداشت ما

باور کنید یا نه ولی شپش سر قطعا در بهبود سلامت ما مفید است ، به خصوص نقش موثر آنها در تولید محصولات بهداشتی، چیزی است که هیچ یک از ما نمی توانیم نادیده بگیریم.

1. به عنوان نگهدارنده محيط زيست

محیطی که در آن زندگی می کنیم، روز به روز آلوده تر می شود و در حال حاضر با تغییرات آب و هوا زنده ماندن بسیار دشوارتر شده است. اما امروزه دانشمندان به طور گسترده از شپش های سر و برخی از حشرات برای تولید اسپری های دوستانه محیط زیست و سایر مواد نگهدارنده استفاده می کنند. استفاده از چنین محصولاتی عالی است زیرا آنها می توانند مواد شیمیایی مضر را از هوا جذب کنند و در نتیجه محیط زیست ما تازه و مناسب زندگی می گردد.

فایده شپش سر در محيط زيست

فایده شپش سر در محيط زيست

من مطمئن هستم که اکنون باید متقاعد شوید که شپش های سر انگلهایی که فقط باعث سوزش و مشکلات خارش میشوند نیستند. بنابراین هیچ وقت نباید فراموش کرد که این موجودات کوچک از جنبه های مختلف چقدر مفید هستند.

بازدید : 22,626 بار
10 فایده شپش سر و خواص آن که نمیدانستید!
4.6
out of
5
(
10
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی