این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چگونه از برنج به عنوان ماسک صورت ضد پیری استفاده کنید تا پوست شما ده سال جوان تر به نظر برسد.

راز جوانسازی پوست زنان ژاپنی با ماسک برنج

برنج روند به وجود آمدن چین و چروک بدن را کند می کند بنابراین بهترین ماسک برای جوانسازی پوست ماسک برنج است. اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان از برنج به عنوان ماسک صورت استفاده کرد تا پوست خود را 10 سال جوان تر کنید. زنان ژاپنی قطعاً می دانند که چگونه از پوست خودشان مراقبت کنند و این کاملاً مشخص است که چطور به نظر می رسند.ماسک برنج | دستورالعمل تهیه ماسک جوانسازی برنج و پوست برنج در ایرناک ماسک برنج | دستورالعمل تهیه ماسک جوانسازی برنج و پوست برنج در ایرناک

ممکن است شگفت انگیز باشد که بدانید این کربوهیدرات، در حقیقت می تواند به عنوان درمان خانگی برای مقابله با پیری زودرس در نظر گرفته شود و چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم؟ به مطالعه خود در این بخش از سلامت پوست و موی ایرناک ادامه دهید چون این برنامه آموزشی به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چگونه از برنج به عنوان ماسک صورت ضد پیری استفاده کنید تا پوست شما ده سال جوان تر به نظر برسد.

رفع چین و چروک صورت با ماسک برنج

چگونگی استفاده از ماسک برنج زنان ژاپنی

چگونه از برنج به عنوان ماسک صورت ضد پیری استفاده کنیم؟

در برخی از مواد آرایشی نیز اضافه شده چون ویژگی های آنتی اکسیدان دارد و از پیر شدن پوست و چین و چروک جلوگیری می کند.در نتیجه برنج به طور گسترده ای برای زیبا شدن و صاف شدن پوست مورد استفاده قرار می گیرد.برای این برنامه آموزشی، باید موارد زیر را آماده کنید:

برنج جوشیده:

وقتی برنج در حال جوش است، لطفاً هیچ چیزی از آن را دور نریزید و آبش را نگه دارید.

عسل:

برای این فرآیند از عسل طبیعی استفاده کنید. علاوه بر برنج، عسل هم فواید زیادی برای پوست فراهم می کند، مثل درمان جوش ها، آکنه و التهاب.مخلوط آن با مواد دیگر، می تواند به عنوان یک لوسیون مرطوب کننده استفاده شود.

فواید عسل برای پوست

ماسک برنج و عسل لوسیون مرطوب کننده پوست

شیر گرم:

شیر سهم خودش را دارد و کمک می کند تا پوست خود را صاف و نرم کنید و در این فرآیند با برنج و عسل برای ارزش افزوده و اثربخشی اضافه می شود.روش های طبیعی و آلی مختلف زیادی وجود دارد تا پوست ما را جوان تر و صاف تر کند با اینکه بسیاری از ما بر بسیاری از انواع محصولات زیبایی و درمان های ضد پیری موجود در بازار تکیه داریم، اما روش های طبیعی هنوز نقش حیاتی را ایفا می کنند و ثابت شده است که جایگزین بسیار موثری هستند.این، شامل خوردن غذای مناسب و استفاده از مواد طبیعی است که به راحتی در سوپرمارکت ها یافت می شوند و یا در خانه شما موجود است.

نکته مهم در این مورد اینها این است که می توانید مطمئن باشید که 100 درصد ایمن هستند و عاری از مواد شیمیایی اند که به پوست شما آسیب نمی رسانند و ثابت شده است که هیچ عارضه جانبی ندارد. زنان ژاپنی قسم می خورند که از این درمان های طبیعی خانگی برای اجتناب از پیری زودرس استفاده می کنند و کاملاً بدیهی است که آن ها احتمالاً جوان ترین و زیباترین پوست های دنیا را دارند. قبل از این که به شما این مراحل را آموزش بدهیم، برخی از نکات زیر را در نظر بگیرید:

راز جوانسازی پوست صورت

تاثیر شیر بر جوانسازی پوست صورت

خواص و فواید ماسک برنج برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت

ماسک برنج صورت را به طور مرتب اعمال کنید:

همانطور که می دانیم، داشتن یک پوست زیبا یک فرآیند آسان نیست چون نیاز به زمان، تلاش و صبر دارد.

آب برنج نیز مفید است:

در حالی که برنج به عنوان یک جز از ماسک صورت استفاده می شود و فواید بسیاری دارد، آب برنج نیز کاربردهای خودش را دارد.غنی از ویتامین، مواد معدنی و آمینو اسیدهایی است که برای پوست مفید هستند.

استفاده از آب برنج برای مقاصد دیگر:

شما می توانید آب برنج پخته شده را در یخچال برای حداکثر چهار روز نگه دارید و از آن به عنوان نرم کننده صورت جایگزین، استفاده کنید در عین حال می توانید تکه های یخ را از آن بسازید و آن را به صورت بمالید و برای ماساژ صورت و یا دیگر درمان های پوستی بمالید.

فایده آب برنج برای پوست صورت

استفاده از آب برنج برای نرم شدن پوست

راهنمای گام به گام تهیه ماسک جوانسازی پوست برنج:

فرآیند ساخت این ماسک صورت بسیار ساده و آسان است با استفاده از تنها سه جز می توانید آن را تهیه کنید.

مرحله 1:آب برنج:

دو تا سه قاشق غذا خوری برنج را به مدت 2 دقیقه بپزید.

آب پز کنید و آب برنج را جدا کنید. از آن برای ماسک استفاده کنید و بقیه اش را نگه دارید.

مرحله 2:ایجاد یک مخلوط:

یک قاشق غذا خوری عسل و دوتا سه قاشق غذا خوری شیر را در آب برنج ترکیب کنید. آنها را مخلوط کنید تا خمیری را شکل دهید.

می توانید به تدریج یک قاشق غذا خوری شیر را اضافه کنید تا خمیر را نرم تر کنید.

مرحله 3:اعمال روی صورت:

 • آخرین مرحله اعمال این ترکیب به صورت است.قبل از این که انجام دهید، لطفاً حتما صورت تان را تمیز، خشک و عاری از هر گونه رطوبت کنید.
 • به آرامی آن را به مدت دو دقیقه به صورت خود بمالید، تا مطمئن شوید که کاملاً پوشیده شده است و پوست شما تمام مواد مغذی را از آن جذب می کند.
 • سپس بگذارید برای حدود 30 دقیقه تا یک ساعت خشک شود.
 • زمانی که خشک شد، آن را با آب برنج بشوئید. پوست خود را با یک پارچه تمیز خشک کنید.برای بهترین نتایج این فرآیند را حداقل یک بار در هفته انجام دهید.

فواید ماسک برنج برای پوست

چگونه ماسک برنج درست کنیم؟

انواع ماسک برنج برای جنس پوستهای مختلف

ماسک برنج و دارچین برای پوست خشک:

برنج، یک نرم کننده طبیعی پوست است که گردش خون را بهبود می بخشد و به شما پوست درخشان می دهد. دارچین غنی از پلی فنول ها و آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند. گلیسیرین، به مرطوب کردن پوست شما کمک می کند تا از خشکی پوست جلوگیری کند.

 • این سه ماده را ترکیب کنید و ماسک صورت خود را تهیه کنید، تا از شر پوست خشک خلاص شوید.
 • نصف فنجان برنج را با دو قاشق غذاخوری دارچین و 1 قاشق غذاخوری گلیسیرین مخلوط کنید.
 • این ماسک را روی صورت خود بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند سپس با آب سرد آبکشی کنید.
 • این ماسک را یک بار در هفته برای تغذیه رسانی پوست خود استفاده کنید.

ماسک برنج برای صورت

جوانسازی پوست با ماسک برنج و دارچین

ماسک عسل و برنج برای پوست چرب:

پوست چرب به ماسکی نیاز دارد که حاوی موادی باشد که منافذش را بدون خشک کردن پوست پاک کند. ماسک برنج، شیر و عسل به شما کمک می کند که از شر پوست چرب خلاص شوید. شیر حاوی اسید لاکتیک است که روغن اضافی را از پوست شما پاک می کند و خواص مغذی آن پوست شما را مرطوب می کند.

عسل، یک ضد عفونی کننده است و دارای خواص ضد باکتریایی است که با باکتری های مقاوم به آکنه مبارزه می کند. در نهایت برنج، چربی اضافی را از پوست شما جذب می کند.

 • سه قاشق غذاخوری برنج پخته شده و دو قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذا خوری شیر خام را باهم خوب مخلوط کنید تا خمیری ایجاد شود و آن را روی صورت خود بمالید.
 • بگذارید 20 دقیقه بماند سپس آن را با آب سرد بشویید.
 • این ماسک را دو تا سه بار در هفته برای داشتن پوستی درخشان استفاده کنید.

ماسک برنج برای پوست چرب

رفع چربی پوست صورت با ماسک برنج و عسل

ماسک برنج و سفید تخم مرغ برای ضدپیری:

سفیده تخم مرغ باعث سفت شدن پوست می شود، و برنج غنی از ویتامین B است و به بازسازی سلول کمک می کند و باعث می شود سرعت پیری پوست کاهش یابد. گلیسیرین از پیری با عمل کردن به عنوان مانع برای سطح پوست جلوگیری می کند.

 • دو قاشق غذاخوری آرد برنج را با 1 عدد سفیده تخم مرغ و 4 قطره گلیسیرین مخلوط کنید و این مخلوط را روی صورت خود ماساژ دهید و بگذارید خشک شود.
 • سپس آن را با آب سرد بشویید.
 • این کار را یک یا دو بار در هفته برای داشتن پوستی درخشان و انعطاف پذیر انجام دهید.

انواع ماسک با برنج

ماسک ضد پیری برنج و سفیده تخم مرغ

تونیک پودر برنج برای آکنه:

این ماسک خاصیت ضد باکتریایی دارد که آکنه را تسکین می دهد و علائم را از بین می برد، بدون اینکه پوست را خشک کند.

مواد لازم:

طرز تهیه:

تمام مواد را با هم مخلوط کنید و بر روی صورت خود بمالید. زمانی که احساس کردید پوستتان را می کشد، تمیزش کنید و با آب بشورید.

از این ماسک پودر برنج خانگی دو بار در هفته استفاده کنید، تا نتایج را ببینید.

طرز تهیه ماسک برنج برای چروک صورت

ماسک پودر برنج برای درمان جوش و آکنه

ماسک ضد پیری و جوانسازی صورت با پودر برنج

این ماسک باعث ایجاد شگفتی در حذف خطوط ظریف می شود و باعث محکم شدن پوست می شود.

مواد لازم:

 • 1 عدد سفیده تخم مرغ
 • 1 قاشق چای خوری پودر برنج
 • 10 قطره روغن بادام

طرز تهیه:

زرده تخم مرغ را از رنگ سفیده جدا کنید. در یک کاسه، تمام مواد تشکیل دهنده را با هم مخلوط کرده و آن را به خمیر نرمی تبدیل کنید. سپس آن را بر روی صورت خود بمالید و بعد از 30 دقیقه بشورید.

بازدید : 2,551 بار
ماسک برنج | دستورالعمل تهیه ماسک جوانسازی برنج و پوست برنج
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...
کاربران آنلاین : 3,620