توت فرنگی یکی از میوه های معجزه آسا است که جوش و لک صورت را از بین می برد. به گزارش ایرناک اگر تا به حال از خواص توت فرنگی باخبر نبودید در این متن به نسخه های خانگی توت فرنگی می پردازیم.

طرز تهیه انواع ماسک توت فرنگی برای صورت

در میان همه ی مواد طبیعی و گیاهان توت فرنگی یکی از تأثیرگذارترین و مفیدترین میوه هاست. چون توت فرنگی فراوانی ویتامین c و آنتی اکسیدان است و باعث می شود پوست درخشنده تر به نظر بیاید. توت فرنگی یکی از میوه های معجزه آسا است که جوش و لک صورت را از بین می برد. به گزارش ایرناک اگر تا به حال از خواص توت فرنگی باخبر نبودید در این متن به نسخه های خانگی توت فرنگی می پردازیم.7 ماسک فوق العاده پوست با توت فرنگی + دستورالعمل در ایرناک 7 ماسک فوق العاده پوست با توت فرنگی + دستورالعمل در ایرناک

7 ماسک فوق العاده پوست با توت فرنگی

ماسک توت فرنگی و عسل :

چند توت فرنگی انتخاب کنید و آنها را له کنید و به آن عسل بیافزایید تا خمیری بدست بیاید و در آن یک قاشق روغن زیتون اضافه کنید و آن را به صورت بزنید و ماساژ دهید و آن را بعد از 10 دقیقه با آب سرد بشویید که خاصیت آنتی اکسیدانی توت فرنگی به جوانسازی پوست کمک میکند.

ماسک توت فرنگی و ماست :

توت فرنگی را له کنید تا نرم شود و سه قاشق ماست به آن اضافه کنید تا خمیری به دست بیاید و آن را روی صورت ماسک کنید و آن را 20 دقیقه بعد با آب سرد بشویید. ماست و توت فرنگی از آسیب دیدن لایه خارجی پوست جلوگیری می کند به دلیل وجود پروتئین و ویتامین موجود در توت فرنگی پوست درخشنده تر می شود.

ماسک توت فرنگی برای زیبایی و جوانی

بهترین ماسک های میوه ای برای زیبایی با توت فرنگی

ماسک توت فرنگی و جو :

توت فرنگی را با چنگال له کنید و با قاشق مقداری جو به آن اضافه کنید و یه قاشق عسل و روغن زیتون به آن اضافه کنید بر روی صورت ماسک کنید و ماساژ دهید. وجود آنزیم در توت فرنگی به درخشندگی پوست کمک می کند.

ماسک توت فرنگی و آلوورا برای پوست :

ترجیحا در این ماسک از تمشک استفاده کنید تمشک را له کنید و دو قاشق ماست و یک قاشق عسل به آن اضافه کنید یک قاشق روغن زیتون را بایک قاشق ماست و سه قاشق و آلوورا ترکیب کنید و 1/2 قاشق آبلیمو به این ترکیب اضافه کنید آن را روی صورت ماسک کنید وجود فیبر بالا در توت فرنگی از خرابی و نشانه های پیری جلوگیری می کند.

فواید توت فرنگی برای پوست

خواص ماسک های توت فرنگی برای پوست

ماسک توت فرنگی و لیمو برای پوست:

لیمو برای پوست های چرب مناسب است توت فرنگی را با چنگال له کنید و یک قاشق پودر بادام و یک قاشق جو و یک قاشق آبلیمو را با هم ترکیب کنید و روی صورت و حتی گردن ماسک کنید بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسک توت فرنگی و زرد چوبه برای درمان جوش :

اگر شما پوستی در معرض آکنه دارید از ماسک زردچوبه و توت فرنگی استفاده کنید به همین منظور توت فرنگی و نصف قاشق لیمو و یک قاشق زردچوبه را با هم ترکیب کنید و روی صورت ماسک کنید به دلیل خاصیت های ضد التهابی و آنتی باکتریایی که این ترکیب دارد به درمان جوش کمک می کند.

ماسک توت فرنگی برای پوست

کمک به درمان جوش ها با استفاده از ماسک توت فرنگی

فواید ماسک توت فرنگی و گلاب برای پوست:

مقداری توت فرنگی را بخارپز کنید له کنید تا خمیری بدست آید و دو قاشق گلاب و یک قاشق ماست و یک قاشق (multi mitti) به آن ترکیب اضافه کنید و روی صورت ماسک کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد صورت را بشویید این ترکیب به شدت برای نرم شدن پوست و درخشندگی پوست مناسب است.

بازدید : 901 بار
7 ماسک فوق العاده پوست با توت فرنگی + دستورالعمل
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...