در ادامه خواهیم گفت که دوره بیماری آبله مرغان چند روز خواهد بود و نکاتی مهم در مورد این بیماری را در ایرناک خواهید دید.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک تعریف بیماری

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک آبله مرغان يک بيماري ويروسي بسيار حاد ،مسري و خوش خيم است كه اكثراً در دوران كودكي بروز مي كند و عامل آن ويروس زوستر مي باشد. اين بيماري در بزرگسالان اغلب داراي شدت بيشتري است در افراد مبتلا به این بیماری بدن را دانه های تاولی و خارش دار می پوشاند .

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک  

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک اهمیت بیماری

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک آبله مرغان در اصل يك بيماري دوره كودكي است كه بيش از 90% موارد آن قبل از سن 9 سالگي مي باشد اما در هر سني ممكن است بروز كند. ويروس مولد بيماري قادر به عبور از جفت بوده و لذا ممكن است نوزادان با آبله مرغان مادر زادي متولد شوند و همانند سرماخوردگی به سرعت منتشر شده و سایر کودکان را مبتلا می کند .

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک سیر بیماری آبله مرغان : این بیماری به سادگی از طریق تماس با افراد ناقل و بیمار منتشر می شود از نظر باليني داراي يك مرحله مقدماتي كوتاه بوده و سپس دانه هاي خارش دار جلدي ايجاد مي شود . پس از چند ساعت جوش بصورت تاول در مي آيد و سپس بهبودي كامل مي پذيرد. طي اين دوران خارش زياد احساس مي شود. انسانها تنها ميزبان بيماري مي باشند. در بالغين بخصوص در زنان باردار آبله مرغان با عوارض بيشتري همراه است.چنانچه فردي در دوران كودكي به اين بيماري مبتلا نشود در بزرگسالي اگر در معرض ويروس آبله مرغان قرار گيرد به بيماري زونا مبتلا خواهد شد . يكبار مبتلا شدن به بيماري آبله مرغان باعث ايجاد مصونيت دائمي در فرد مي گردد .

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک  

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک علائم بيماري

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک ابتدا فرد بیمار دچار علایم تب، بی‌حالی، بی‌اشتهایی، سردرد و گاه درد خفیف شکمی می‌شود که بعد از 2- 1 روز بثورات قرمز رنگ خارش‌دار معمولاً ابتدا در پشت بيمار و به دنبال آن به فاصله چند ساعت روي شكم و قفسه سينه ظاهر مي شود این بثورات به تدریج حاوی مایع روشن می‌گردد که 2- 1 روز بعد مایع فوق به تدریج کدر می‌شود دانه ها در آبله مرغان بسيار سريع تكامل يافته و بيشتر آنها در عرض 48 ساعت خشك و شروع به تشكيل پوسته مي كنند و راش هاي جديد پيدا مي شوند و جاي آن ممكن است براي چند روز يا چند هفته پوست محل تاول با تغيير رنگ نسبت به پوست مجاور ديده شود.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک  

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک راه انتقال بیماری

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک 1- سرايت در اثر تماس مستقيم : اين بيماري از شخص بيمار بوسيله تماس مستقيم و يا از طريق ترشحات مجراي تنفسي بيماران صورت مي گيرد اين بيماري مي تواند از مادر به نوزاد منتقل شود.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک 2- تماس غير مستقيم : بوسيله لوازمي كه به تازگي به ترشحات وآبدانه های فرد بيمار آلوده شده اند.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک نکته :افراد مبتلا به آبله‌ مرغان از 2- 1 روز قبل از ظهور بثورات جلدی تا حدود 7 روز پس از بروز بثورات می‌توانند منتقل کننده بیماری باشند.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک  

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک آبله‌مرغان یک بیماری بسیار مسری است که از طریق ترشحات تنفسی و یا تماس با مایع موجود در ضایعات پوستی از فرد مبتلا به دیگران منتقل می‌شود. میزان ابتلای آبله‌مرغان در افراد حساس حداقل ۹۰ درصد است.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک افراد مبتلا به آبله‌مرغان از یکی دو روز قبل از ظهور ضایعات پوستی تا حدود ۷ روز بعد از بروز بثورات می‌توانند باعث انتقال بیماری به فرد دیگری شوند.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک دوره نهفتگی این بیماری که از زمان ورود عامل بیماری‌زا تا زمان بروز علائم آن طول می‌کشد، حدود ۱۴ تا ۲۱ روز است و علائم خفیف و سبکی دارد.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک  

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک مشکلات زنان باردار

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک زنان بارداري که در نيمه اول بارداري دچار آبله مرغان شوند، يا جنين خود را سقط مي کنند و يا نوزاد، قبل از موقع به دنيا خواهد آمد.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک زنان بارداري که در سه ماهه آخر بارداري به آبله مرغان دچار گردند، ممکن است دچار پنوموني شوند و يا حتي ممکن است در اثر اين بيماري از دنيا بروند.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک دو نوزاد از 100 نوزاداني که مادران شان در طي بارداري، آبله مرغان گرفته اند، ممکن است در 20 روز اول تولد خود آبله مرغان بگيرند.

اين نوزادان مي توانند علائم زير را دشته باشند:
  • نقص تولد: يک پا کوچک تر از پاي ديگر، جاي زخم روي دست يا پا و يا مشکلات بينايي
  • کاهش وزن تولد
  • صرع
  • تاخير هوشي
  • عفونت shingle (زونا): درد، احساس خارش و سوزش در يک طرف بدن.
  • مرگ : 7 نوزاد از 100 نوزاد، بر اثر اين بيماري از بين مي روند. 

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک  

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک درمان بيمار

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان یک عفونت خوش خیم است که با استراحت تا زماني كه بيمار تب دارد و استفاده از داوری مسکن جهت خارش طبق دستور پزشک اصولا بدون عوارض بهبودی کامل می یابد.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک عارضه شايع آبله مرغان عفونت ثانوي ضايعات جلدي است به خصوص وقتي كه بعلت خارش شديد،اين ضايعات زخمي شوند.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک  

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک مراقبت و پيشگيري از آبله مرغان

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک 1- گزارش موارد مشكوك بيماري به مركز بهداشتي درماني و خانه بهداشت

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک 2- ضد عفوني كردن وسايل و لوازم بيمار برای پشگیری از انتقال به سایرین

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک 3- جداسازي بيمار در طول دوره واگيري (تا 7 روز پس از بروز بسورات )در صورت امكان.

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک 4- كوتاه كردن ناخنهای فرد مبتلا برای جلوگیری از خارش تاول ها

بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد-ایرناک 5- براي جلوگيري از اضافه شدن عفونت به تاولها حمام گرفتن روزانه با آب سرد توصيه مي شود.


جستجوگر ایرناک

(11 رای)
بازدید : 22621 بار
بیماری آبله مرغان تا چند روز واگیر دارد - 2.5 out of 5 based on 11 votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی