بیماری گال یک نوع بیماری پوستیست که علت اصلی آن گاز کنه می باشد و باعث آبریزش بینی و کهیرهای مانند زونا روی پوست می شود.

هر آنچه باید از علل ، علائم و راههای تشخیص و درمان سندرم یا همان بیماری گال بدانید

سندروم آلفا گال یک نوع از انواع آلرژی غذایی به گوشت قرمز است.در آمریکا، شرایط اغلب زمانی شروع می شود که یک گاز لون استار، یک مولکول شکر به نام آلفا گال را به بدن انتقال می دهد.در برخی افراد، این امر یک واکنش سیستم ایمنی را تحریک می کند، که بعد از آن واکنش های آلرژیک شدید به هنگام خوردن گوشت قرمز ایجاد می شود.علائم گال | علل و روشهای پیشگیری و درمان بیماری جرب در ایرناک علائم گال | علل و روشهای پیشگیری و درمان بیماری جرب در ایرناک

این کنه لون استار به طور غالب در جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا یافت می شود و بیشتر موارد سندرم آلفا گال در این منطقه رخ می دهند با این حال، به نظر می رسد که این وضعیت در شمال و غرب در حال گسترش است، چرا که گوزن شمالی، این کنه لون استار را به بخش های جدید ایالات متحده منتقل می کند.

سندروم آلفا گال نیز در اروپا، استرالیا و آسیا تشخیص داده شده است، که انواع دیگر کنه های مولکول آلفا را حمل می کنند.

محققان در حال حاضر بر این باورند که برخی از افرادی که مکرراً واکنش های آنافیلاکسی غیرقابل توضیح دارند - و کسانی ک آلرژی های مربوط به غذاهای دیگر برایشان منفی است - ممکن است تحت تاثیر سندروم آلفا گال قرار گیرند و هیچ درمانی غیر از پرهیز از گوشت قرمز وجود ندارد.

محافظت در برابر گزش کنه با پوشیدن شلوار بلند و پیراهن های آستین بلند و استفاده از حشرات موذی وقتی که در مناطق پوشیده از علف و پوشیده از علف هستید پس از گذراندن زمان در بیرون، بررسی کنید.

ایا بیماری گال خطرناک است

بیماری گال چیست و چه عاملی باعث بروز آن می شود؟

علایم بیماری گال:

نشانه ها و علایم یک واکنش حساسیت زا در مقایسه با دیگر آلرژی های غذایی، اغلب به تاخیر می افتد و همانطور که در این بخش از سلامت ایرناک می خوانید بیشتر واکنش ها نسبت به غذاهای معروف، بادام زمینی یا صدف، برای مثال در عرض چند دقیقه در معرض قرار می گیرند.

در سندروم آلفا گال، علایم و نشانه هایش به طور معمول به مدت سه تا شش ساعت پس از خوردن گوشت قرمز ظاهر می شوند.نشانه ها و علایم سندرم آلفا گال ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • کهیر، خارش، گزش، پوست فلس دار (اگزما)
 • تورم لب ها، صورت، زبان و گلو و یا دیگر بخش های بدن
 • خس خس یا تنگی نفس
 • آبریزش بینی
 • درد شکمی، اسهال، تهوع یا استفراغ
 • عطسه
 • سردرد

آنافیلاکسی، یک واکنش آلرژیک شدید، که به طور بالقوه تنفس را محدود می کند.پزشکان فکر می کنند تاخیر زمانی بین خوردن گوشت قرمز و ایجاد یک واکنش آلرژیک یکی از دلایلی است که تا همین اواخر مورد چشم پوشی قرار گرفت:اتصال احتمالی بین یک استخوان T با شام و کهیر در نیمه شب بسیار واضح بود.

علائم بیماری گال

بیماری گال و نشانه های آن

برای بیماری گال چه زمانی پزشک را ملاقات کنیم:

اگر علائم آلرژی غذایی را بعد از خوردن غذا دارید - حتی چند ساعت بعد از خوردن گوشت قرمز که به عنوان علت احتمالی واکنش شما نشان می دهد، به پزشک مراقبت های اولیه خود مراجعه کنید و یا پزشکی که در تشخیص و درمان آلرژی تخصص دارد،

به خصوص اگر شما زندگی کنید یا زمانی را در فضای باز در جنوب شرقی ایالات متحده و یا در بخش های دیگر دنیا سپری کنید، که در آن سندرم آلفاگال در معرض وقوع است.در صورتی که علائم و نشانه های زیر را بروز دادید، به دنبال درمان پزشکی اورژانسی باشید، مانند:

 • سختی در تنفس
 • نبض ضعیف یا سریع
 • سرگیجه یا گیجی
 • عدم توانایی و ناتوانی در قورت دادن
 • قرمزی و گرمای بدن (قرمز شدن)

سختی در تنفس

نشانه های خطر در بیماری گال

علل بیماری گال:

بیشتر افرادی که مبتلا به سندروم آلفا گال در آمریکا هستند، شرایطی را ایجاد می کنند که یک کنه لون استار آن ها را گاز می گیرد.گاز گرفتگی توسط انواع دیگر کنه ها می تواند به مشکلاتی در اروپا، استرالیا و آسیا منجر شود.یک داروی سرطان که حاوی مولکول های آلفا گال است، نیز می تواند باعث سندروم آلفا گال شود.

بیماری گال به علت گاز گرفتگی کنه:

کنه ایی که باعث سندروم آلفا گال می شود، تصور می شود که مولکول های آلفا گال را از خون حیواناتی که معمولاً گاز می گیرند، مثل گاو و گوسفند، حمل می کند.وقتی یک کنه حامل، یک انسان را گاز می گیرد، کنه آلفا را به بدن شخص تزریق می کند.

به دلایل نامعلوم، برخی افراد چنین واکنش ایمنی قوی به این ملکول ها دارند، که آن ها دیگر نمی توانند گوشت قرمز را مصرف کنند.افرادی که در معرض گاز گرفتن زیاد قرار دارند، در طول زمان ممکن است علائم جدی تر را ایجاد کنند.

علت ایجاد بیماری گال

عامل اصلی بیماری گال چیست؟

داروی سرطان، ستوکسیماب از دلایل بیماری گال:

داروی سرطان cetuximab که حاوی مولکول های آلفا گال است نیز می تواند باعث سندروم آلفا گال شود. موارد القا شده در این شرایط در مناطق با جمعیت زیادی از کنه های لون استار رایج است، که نشان دهنده ارتباط احتمالی بین گزش کنه های لون استار و افزایش آسیب پذیری نسبت به سندروم آلفا گال است.

تحقیقات بیشتری برای درک ارتباط بین کنه ها که در مناطق خاصی از جنس آلفا گال را حمل می کنند و مواردی از سندروم آلفا گال دختری که به نظر می رسد به طور مستقیم با گزش کنه مرتبط است، نیاز است.

محققان فکر می کنند که واکنش مشخصه زمان - به تاخیر ناشی از سندروم آلفا گال ناشی از مولکول های آلفا گال است که بیش از دیگر ذرات آلرژی زا را هضم کرده و وارد سیستم گردش خون شما می شوند.

عوارض داروی سرطان

دارویی که باعث بیماری گال می شود

عوامل خطر بیماری گال:

پزشکان هنوز نمی دانند که چرا برخی از مردم پس از در معرض قرار گرفتن در برابر خطر ابتلا، به این بیماری مبتلا می شوند، و بعضی دیگر هرگز.این بیماری عمدتاً در جنوب شرقی آمریکا و بخش هایی از نیویورک، نیو جرسی و نیو انگلند رخ می دهد.اگر در این مناطق زندگی می کنید و یا زمانی را در این مناطق سپری کردید، در این موارد در خطر بیشتری قرار می گیرید:

 • گذراندن زمان زیاد در فضای باز
 • داشتن تجربه زیاد از گاز کنه ها
 • داشتن تعدادی از مشکلات از جمله عدم تحمل سیستم ماستوسیتوسیس

در 20 تا 30 سال گذشته، این کنه ها به تعداد زیادی در شمال ایالت مین و در غرب تگزاس و در ایالت تگزاس در آمریکا پیدا شده است.سندروم آلفا گال نیز می تواند در بخش های دیگر جهان نظیر اروپا، استرالیا و بخش هایی از آسیا رخ دهد، که در آن ها گاز گرفتن از انواع خاصی از کنه نیز به نظر می رسد که خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

وقت گذرانی در فضای باز

احتیاط های لازم درمورد بیماری گال

مشکلات و عوارض بیماری پوستی گال :

سندروم آلفا گال سندرمی است که می تواند باعث بروز بیماری های ناشی از غذا شود، یک وضعیت اورژانسی پزشکی که نیاز به درمان با تزریق اپی نفرین (آدرنالین)، انژکتور و چیزهای دیگر به اتاق اورژانس دارد.نشانه ها و علایم می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • تنگی مجاری هوایی
 • تورم گلو که نفس کشیدن را دشوار می کند
 • افت شدید فشار خون (شوک)
 • پالس سریع
 • گیجی و یا از دست دادن هوش

براساس تحقیقات اخیر، پزشکان در حال حاضر بر این باورند که برخی افراد به طرز غیرقابلی ممکن است با بیماری آنافیلاکسی تشخیص داده نشده، زندگی کنند.

اگر گال درمان نشود

بیماری گال چه عوارضی دارد؟

پیش گیری از بیماری گال:

بهترین راه برای جلوگیری از سندروم آلفا گال ، اجتناب از مناطقی است که حشرات در آن ها زندگی می کنند، به خصوص در مناطق پر درخت و پر علف با علف های بلند. همانطور که در بخش سلامت ایرناک خواهیم گفت شما می توانید ریسک ابتلا به سندروم آلفا گال را با چند احتیاط ساده کاهش دهید:

خوب پوشیدن:

زمانی که در مناطق پوشیده از درخت یا پوشیده از علف هستید، کفش بپوشید، شلوار بلند را در جوراب هایتان فرو کنید، یک پیراهن آستین بلند، یک کلاه و دستکش بپوشید.سعی کنید از مسیرهایی استفاده کنید که از راه رفتن میان بوته ها و علف های بلند اجتناب شود و سگ تان را با قلاده نگه دارید.

 پیشگیری از بیماری گال

راه جلوگیری از بیماری گال چیست؟

چگونه از بیماری گال جلوگیری کنیم؟

از بازدارنده های حشرات موذی استفاده کنید:

از اسپری های دافع حشرات با 20 درصد و یا غلظت بالاتر به پوست خود استفاده بکنید. والدین باید از فرزندانشان بخواهند دست هایشان را به چشم ها و دهانشان نزنند. به خاطر داشته باشید که بازدارنده های شیمیایی می تواند سمی باشند، بنابراین به دقت دستورها را دنبال کنید.محصولاتی را به همراه پرمترین برای پوشاک و یا خرید لباس های قبل از درمان به کار ببرید.

بیش ترین سعی خود را بکنید که حیاط خود را تمیز نگه کنید:

با برس تمیز روی برگ ها بکشید که حشرات در آنها زندگی می کنند. آن ها را در مناطق آفتابی نگه دارید.

اهمیت تمیز نگاه داشتن حیاط

راه کنترل و جلوگیری از بیماری گال

مراقبت های لازم برای پیشگیری از بیماری گال

خودتان، کودکان و حیوانات خانگی خود را برای کنه ها چک کنید:

پس از سپری کردن زمان در مناطق پر درخت و یا پوشیده از علف، مراقب باشید.

به محض اینکه به داخل خانه می آیید، حمام کنید، این کار به شما کمک می کند.

کنه ها اغلب قبل از چسبیدن به بدن ساعت ها روی پوست خود می مانند.

حمام و استفاده از یک کیسه حمام ممکن است آنها را از بین ببرد.

در صورت مشاهده کنه، هر چه زودتر کنه ها را با موچین بردارید:

به آرامی آن کنه را از نزدیکی سر یا دهانش بگیرید. آن را فشار ندهید، بلکه با دقت و به آرامی بالا بکشید. زمانی که کل کنه را کندید، آن را از بین ببرید و روی زخمتان ضد عفونی کننده بزنید.

ازبین بردن کنه

علت اصلی بیماری گال

تشخیص بیماری گال:

پزشکان می توانند سندرم آلفا گال را با استفاده از ترکیبی از سابقه شخصی و تست های پزشکی مشخص تشخیص دهند.پزشک شما احتمالاً با پرسیدن درباره تماس با کنه، علایم و نشانه های شما شروع خواهد کرد، و چه مدت طول می کشد تا نشانه ها پس از خوردن گوشت قرمز به شما برسند.

او همچنین ممکن است یک تست فیزیکی انجام دهد.تست های اضافی مورد استفاده برای تشخیص آلفا گال شامل موارد زیر هستند:

آزمایش خون:

تست خون می تواند میزان آلفا گال در جریان خون شما را تایید و اندازه گیری کند.این تست کلیدی برای تشخیص آلفا گال است.

آزمایش بیماری گال

آزمایشات لازم برای بیماری گال

تست پوستی:

پزشکان پوست شما را زخم می کنند و آن را در معرض مقادیر کم مواد استخراج شده از گوشت قرمز یا تازه قرار می دهند. اگر حساسیت داشته باشید، یک برآمدگی بزرگ (کهیر) را در محل آزمایش روی پوست ایجاد می شود. هم چنین پزشکتان ممکن است پوست را برای واکنش آلرژیک به انواع مختلف گوشت قرمز تست کند.

درمان بیماری گال:

همانند هر گونه آلرژی غذایی، درمان سندرم آلفا گال شامل اجتناب از غذاهایی می شود که باعث واکنش ها می شوند. همیشه برچسب های مربوط به مواد غذایی خریداری شده را بررسی کنید، تا مطمئن شوید که مواد غذایی حاوی گوشت قرمز یا ترکیبات گوشتی نباشد.

سوپ لوبیا را چک کنید، بسته های آبگوشت و ترکیبات طعم دهنده را به صورت بسته بندی شده مصرف کنید.

از پزشک خود بخواهید تا برای شما لیستی از غذاهای مناسب را تهیه کند، از جمله عصاره که در طعم به کار می رود.

وقتی در رستوران ها و اجتماعات اجتماعی غذا می خورید، از احتیاط بیشتری استفاده کنید.

درمان گال

مراقبت های بیماری گال در رستوران ها

بیماری گال چگونه درمان می شود؟

بسیاری از مردم جدی بودن واکنش غذایی آلرژی را درک نمیکنند و تعداد کمی متوجه می شوند که آلرژی های غذایی وجود دارد - حتی مقدار بسیار کمی از گوشت قرمز می تواند منجر به یک واکنش شدید شود.

اگر نگران این هستید که یک غذا ممکن است حاوی چیزی باشد که به آن حساسیت دارید ،آن را امتحان نکنید.

برای جلوگیری از خطر افشا شدن، برای رویدادهای اجتماعی آماده شوید. به عنوان مثال، اگر در یک مهمانی شرکت می کنید که در آن مهمان ها غذا را در سطح غذای مشترک آماده می کنند، غذای مخصوص خود را به همراه بیاورید.

کنترل بیماری گال

کنترل و درمان بیماری گال

نحوه درمان بیماری گال

در یک واکنش آلرژیک شدید، ممکن است به تزریق اورژانسی آدرنالین و رفتن به اتاق اورژانس نیاز داشته باشید. بسیاری از افراد مبتلا به آلرژی، آدرنالین اپینفرین را را ب اخود دارند. این دستگاه یک سرنگ و سوزن مخفی است که یک دوز دارو را در زمانی که بر روی ران فشار داده می شود تزریق می کند.

هنگامی که مبتلا به سندروم آلفا گال تشخیص داده شده است، پزشک احتمالاً یک اپی نفرین (آدرنالین) را تجویز می کند.

علایم سندرم آلفا گال ممکن است در طول زمان کاهش پیدا کند و یا حتی در طول زمان ناپدید شود اگر دیگر گازی توسط کنه ناقل نداشته باشید. برخی افراد با این شرط می توانند بعد از یک تا دو سال بدون گاز، گوشت قرمز بخورند.

بازدید : 3,255 بار
علائم گال | علل و روشهای پیشگیری و "درمان بیماری جرب"
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...