می توانید تصور کنید پوست موز درمان کننده باشد ، این بخش از میوه پرخاصیت موز که اغلب دور ریز می شود می تواند به راحتی مشکلاتی همچون یبوست ، زگیل و افسردگی را درمان کند.

درمان فوری یبوست با پوست موز + 4 نسخه دیگر

پوست موز را دور نریزید و به دنبال راهی برای درست کردن نسخه ی طبیعی باشید موز یکی از میوه های پیشنهادی برای رژیم های غذایی است نه به خاطر این که در دسترس همه افراد است بلکه به دلیل اینکه موز حاوی مواد مغذی و برای سلامتی مفید است سالهاست که بسیار ی تصورمی کنند موز به علت داشتن شکر و کالری خاصیت چاق کنندگی دارند اگرچه حالا متوجه شده اند که اینطور نیست.خواص شگفت انگیز پوست موز برای بدن و پوست در ایرناک خواص شگفت انگیز پوست موز برای بدن و پوست در ایرناک

پوست موز را دور میریزیم در صورتی که حاوی فراوانی از اکسیدان و ویتامین هاست که از راه های مختلف قابل استفاده است و می توانیم با استفاده از این فاید نسخه های درمانی بسیاری از آن تهیه کنیم ، نسخه هایی که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد.

نسخه های درمانی خانگی که با پوست موز آماده می شوند

درمان بیماری ها با پوست موز

نوشیدنی و نسخه های خانگی با پوست موز

درمان یبوست با پوست موز

اگرچه موز خاصیت مبارزه با اسهال را دارد اما پوست موزخودحاوی فراوانی فیبر است ومواد مغذی را از روده عبور می دهد در این مورد برای نتیجه بهتر موز را با مواد دیگر ترکیب کنید.

مواد لازم :

  • یک عدد موز با پوست
  • 3 قاشق غذاخوری جو
  • یک لیوان آب

موز را داخل مخلوط کن بریزید و مقداری از پوست آن را با جو و یک لیوان آب ترکیب کنید تا نوشیدنی به دست باید هرچه زودتر دو یا سه بار در هفته بنوشید

با پوست موز افسردگی را برطرف کنید

پوست موز حاوی آمینو اسیدی به نام تریپتا فن است که در درمان بی خوابی ،افسردگی و استرس مفید است ؛ در حقیقت جذب ان به بدن به تولید سروتونین که در زیبایی موثر است .

مواد لازم:

  • یک لیوان آب پوست موز
  • یک قاشق غذاخوری عسل

آب را بگذارید تا بجوشد بعد پوست موز را به آن اضافه کنید و سه دقیقه حرارت را کم کنید و پوست ها را خارج کرده 10 تا 15 دقیقه آن را با عسل مخلوط و مصرف کنید.

درمان یبوست با پوست موز و درمان افسردگی

درمان افسردگی با استفاده از پوست موز

درمان زگیل با پوست موز و سرکه

خاصیتی که در پوست موز موجود است وقتی با سرکه ترکیب شود می توانید از آن محلولی برای درمان زگیل های کدر درست کنید.

مواد لازم:

پوست موز را تکه تکه و داخل سرکه خیس کنید بعد آن را روی زگیل قرار دهید بعد ببندید هر روز این کار را تا زمانی که از بین روند انجام دهید.

درمان سردرد با پوست موز

میزان بالای پتاسیم موجود در پوست موز تورم که باعث سردرد می شود را کاهش می دهد علاوه بر این آنتی اکسیدان موجود در آن را چرخش خون را بهبود که در روند تنفس هم تاثیر میگذارد

مواد لازم:

  • یک عدد پوست موز
  • نصف قاشق چای خوری زردچوبه
  • یک لیوان آب

پوست موز را بجوشانید و سه دقیقه دم کنید بعد معجون را از روی حرارت بردارید و زردچوبه را به آن اضافه کنید اگر احساس درد دارید هرچه زودتر این نوشیدنی را بنوشید.

درمان سردرد با پوست موز

با پوست موز سردرد را درمان کنید

کنترل آماس با پوست موز

مواد معدنی موجود در این نسخه در کنترل آماس که در اثر نگهداری مایعات ایجاد می شود موثر است.

موادلازم:

  • سه عدد پوست موز
  • دو فنجان آب

ابتدا پوست موز ها را بگذارید با آب بجوشد ، بعد از جوشیدن و سرد شدن می توانید این نوشیدنی درمانی را مصرف کنید.

بازدید : 2,199 بار
خواص شگفت انگیز پوست موز برای بدن و پوست
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی