دختر آمریکایی به دنبال ابتلا به یک بیماری عجیب از سه سال پیش تاکنون غذا نخورده است.

دختری که سه سال لب به غذا نزده! + عکس در ایرناک دختری که سه سال لب به غذا نزده! + عکس در ایرناک دختری 22 ساله به نام روبی اهل آمریکا پس از  ابتلا به بیماری تحت عنوان"  gastroparesis " از سه سال پیش تاکنون نتوانسته غذا بخورد و تنها راه تغذیه او از طریق لوله است.

آنچه در بدن مبتلایان به این بیماری رخ می دهد به این صورت است که فرایند هضم غذا بسیار کند رخ می دهد به طوری که گویا قسمتی از عضلات معده فلج می شوند، نوعی اختلال گوارشی که تاثیر شدید و مستقیم روی حرکات عظلات معده می گذارد.

ماجرا به سال 2015 بازمی گردد که روبی در حال گذراندن دوره خلبانی بود و  یک روز احساس کرد مشکلی در ناحیه دستگاه گوارش او به وجود آمده است. بنابراین او به بیمارستان منتقل شد و پزشکان با تشخیصی اشتباه عمل جراحی آپاندکتومی را روی او انجام دادند. پس از آن نیز با وجود حالت تهوع بسیار، احساس خستگی فراوان پس از خوردن غذا و به طور کل دردهایی که او مدام از آنها رنج می برد 9 ماه طول کشید تا سرانجام پزشکان به مشکل اصلی وی ی بردند.

دختری که سه سال غذا نخورده است+تصاویر

طی این سه سال وزن روبی از 72 به 50 کیلوگرم کاهش یافت و سپس او به 42 کیاو رسید. به گفته روبی او همیشه یک سطل برای مواقع تهوع کنار دست  خود داشت زیرا این حالت برایش غیرقابل کنترل بود. همچنین وی به این موضوع  اشاره می‌کرد که  در  یک لحظه هیچ میلی به خوردن غذا نداشت اما چند لحظه بعد مانند زنان باردار میل شدیدی به خوردن  غذا پیدا می کرد.

این دختر می گوید که هیچ درمان قطعی تاکنون برای حل مشکلات او پیدا نشده و  به صراحت وحشت خود را از این وضعیت ابراز می کند. "وقتی جمله هیچ درمانی برای تو وجود ندارد را می شنوم گویا قلبم می خواهد از کار بایستد!من واقعا نمیتوانم برای مدت طولانی با تغذیه از طریق لوله زنده بمانم.به نظرم این لوله که در بدن من کار گذاشته شده است هم احتمال دارد عفونت ها را به بدن من منتقل کند هم ممکن است کبدم را دچار نارسایی کند هرچند که ویتامین های مورد نیاز مرا تامین می کند".

بازدید : 3,970 بار
دختری که سه سال لب به غذا نزده! + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی