در راستای پاسخ به باورهاي نادرست درباره ی سرطان لازم است به چندین نکته توجه کنیم.اگر دوست دارید اطلاعاتتان درباره سرطان افزایش یابد بخوانید.

آيا بيمار سرطاني هميشه محكوم به مرگ است؟

بيماري سرطان لزوما به معني مرگ نيست. ترس يك واكنش طبيعي است اما با درمان مناسب بيشتر مردم از سرطان نجات مي يابند. بعد از درمان سرطان زندگي بيماران بصورت عادي بر مي گردد.سرطان واگیر است!!! در ایرناک سرطان واگیر است!!! در ایرناک

آيا سرطان مي تواند به وسيله ی ضربات يا تصادف ايجاد شود؟

گاهي اوقات يك ضربه شما را بوجود يك توده زير پوستي كه قبلا وجود داشته آگاه مي كند، مانند توده اي در پستان. اما به اين معني نيست كه آن ضربه اين بيماري را ايجاد كرده است.

آيا سرطان واگیر است؟

سرطان به هيچ وجه در ارتباط معمول روزانه مسري نيست. شما با دست دادن و يا در آغوش گرفتن يك فرد مبتلا، به اين بيماري دچار نمي شويد. از بيمار مبتلا به سرطان دوري نكنيد. سرطان مانند سرماخوردگي نيست.

آيا ارث (وراثت) مي تواند علت ايجاد سرطان باشد؟

 تنها تعداد اندكي از انواع سرطان مي تواند ارثي باشد، اما به نظر مي رسد در برخي خانواده ها امكان بروز يك نوع سرطان بيش از معمول باشد، مانند سرطان پستان، تخمدان و روده. اما در بقيه ی موارد نحوه ی زندگي مانند عادات غذایی و يا برخي فاكتورهاي ژنتيكي در احتمال ابتلا دخالت دارند، ولي بدان معنا نيست كه سرطان ارثی است.

با ناديده گرفتن علايم سرطان آيا ممكن است آن ها خود به خود از بين بروند؟

تشخيص هرچه زودتر سرطان شانس بزرگی را در موفقيت درمان شما به وجود می آورد و هر سرطاني علايم مخصوص به خود را دارد و اگر شما از اين علايم غفلت كنيد سرطان گسترش خواهد يافت و خطرناك تر خواهد شد و درمان به راحتي امكان پذير نخواهد بود.

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 3,717 بار
سرطان واگیر است!!!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...
کاربران آنلاین : 3,370