بیش از 200 نوع ویروس در بروز سرماخوردگی نقش دارند. متداول ترین آنها راینوویروس های انسانی (HRV) هستند که به تنهایی مسئول 40 درصد از انواع سرماخوردگی ها می باشند.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک با توجه به تصور ترسناکی که در خصوص ابتلای به بیماری وجود دارد، سرماخوردگی ساده به نظر مسئله پیچیده ای نیست. سرماخوردگی ساده، نه به اندازه آنفلوآنزا آزاردهنده بوده، نه طولانی مدت است و نه کشنده. اما هنگامی که شخصی دچار آن می شود، چنان درماندگی ایجاد می کند که بیشتر ما ترجیح می دهیم از ابتلای به آن ممانعت ورزیم.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک علاوه بر موارد فوق، بد نیست بدانید هر ساله تنها در کشور آمریکا میلیاردها مورد سرماخوردگی به وقوع می پیوندد که در اثر آن 60 میلیون روز غیبت از مدرسه، 50 میلیون روز غیبت از محل کار و نهایتا از دست رفتن مبلغ عظیم 25 میلیارد دلار به بار می آید. سرماخوردگی ساده به صورت غیر معمولی بیماری هزینه بری است.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک علاوه بر هزینه های فوق، آمریکایی ها بیش از 5 میلیارد دلار در سال، صرف داروهای بدون نسخه می نمایند. جالبتر آنکه، پزشکان برای بیش از 60 درصد سرماخوردگی های ساده آنتی بیوتیک تجویز می کنند که البته در کنار مشکلات بی پایانی که این داروها دربر دارند، بی تاثیر خواهند بود زیرا باکتری ها عامل به وجود آمدن این بیماری نیستند.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک تنها به دلایل مذکور – جدای از درد، حس آزردگی در گلو و دیگر ناملایمت های راینوویروس ها – پیشگیری از ابتلای به سرماخوردگی می بایست در صدر کارهای هر فردی قرار گیرد. در ادامه نکاتی در خصوص دور نگاه داشتن این ویروس های موذی عنوان می شود:

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک بیشتر بزرگسالان به 2 تا 4 سرماخوردگی در سال دچار می شوند در حالیکه کودکان به 6 تا 10 مورد مبتلا می گردند.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک بیش از 200 نوع ویروس در بروز سرماخوردگی نقش دارند. متداول ترین آنها راینوویروس های انسانی (HRV) هستند که به تنهایی مسئول 40 درصد از انواع سرماخوردگی ها می باشند.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک وجود بیش از 100 نوع HRV بدین معناست که امکان ساخت واکسن وجود نداشته و ما تنها به واسطه همین نوع ویروس ها پتانسیل 100 بار ابتلا به سرماخوردگی را داریم. علاوه بر اینکه، تحولات موجب پدید آمدن تعداد پر شماری از ویروس ها می گردد.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک راینوویروس ها می توانند برای مدت 3 ساعت در خارج از بدن حیات داشته باشند. همچنین این ویروس ها در برخی مواقع بر روی سطوح قابل لمسی چون دستگیره درب، میله مترو، سبد خرید و کلیدهای برق تا 48 ساعت باقی می مانند.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک یک ویروس سرماخوردگی می تواند تا 16 میلیون بار در طول یک روز تکثیر شود.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک سرماخوردگی می تواند از طریق لمس سطوح آلوده و سپس تماس با بینی، چشم ها و دهان انتقال یابد. همچنین زمانی که شخص عطسه یا سرفه می کند از طریق ویروس های معلق در هوا قابلیت سرایت وجود دارد.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک تنفس هر فرد در هر ثانیه تا 1.5 متر برد دارد، اما ذرات معلق به واسطه عطسه می توانند تا مسافتی حدود 1.8 متر گسترش یابند.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک یک عطسه تا 100.000 میکروب را در هوا پخش می کند .. به همین دلیل می بایست از شخص بیمار حدود 2 متر فاصله داشته باشید.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک بیشتر مردم فکر می کنند هنگامی که علائم سرماخوردگیشان در بالاترین حد قرار دارد بیماری قابل سرایت است در صورتی که حتی پیش از بروز علائم نیز بیماری مسری است.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک هر چه میزان رطوبت هوا پایینتر باشد، قطراتی که به واسطه عطسه و سرفه در هوا پخش می شوند بیشتر بوده و نهایتا میکروب بیشتری پراکنده می شود. از طرفی هوای خشک موجب خشک شدن مخاط بینی شده و یکی از مهمترین مواضع دفاعی بدن را مختل می نماید. موارد مذکور در فصل سرما شدت می گیرند زیرا رطوبت هوا کاهش می یابد.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک ویتامین C سرماخوردگی را درمان نمی کند، اما طی تحقیقات بعمل آمده، مصرف روزانه 0.2 گرم از این ویتامین ممکن است طول دوره سرماخوردگی را بین 1 الی 2 روز کاهش دهد.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک بهترین راه ممکن برای پیشگیری از سرماخوردگی، جدای ازاستراحت کردن در منزل، شستشوی مداوم و زیاد دست هاست. بهتر است به مدت 20 ثانیه با آب و صابون دست هایتان را بشویید. این راه حل اقتصادی و ساده بوده و از ضدعفونی کننده های دست به مراتب موثرتر است.

نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک نکات جالب و خواندنی در مورد سرماخوردگی-ایرناک منبع: بهداشت نیوز

(0 رای)
بازدید : 160 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی