به تازگی یک نوع چسب پوستی توسط محققان ابداع شده است که می تواند به درمان و تسکین وضعیت بیمارن سکته قلبی کمک کند.

چسب پوستی با سوزن های کوچک می تواند به نجات یافتگان حمله قلبی کمک کند

محققان یک نوع چسب پوستی را برای درمان سکته قلبی ابداع کرده اند. این بانداژ پروتئینی و مولکول های دیگر را که رشد سلول های ماهیچه ای را ترویج می دهند، ترشح می کند. یک نوع جدید بانداژ قابل کاشت می تواند به ترمیم قلب های مشکل دار کمک کند.هر بانداژ یک لایه نازک است که برای ترمیم بافت آسیب دیده در طی حمله قلبی استفاده می شود.چسب پوستی برای درمان افرادی که سکته قلبی کرده اند در ایرناک چسب پوستی برای درمان افرادی که سکته قلبی کرده اند در ایرناک

چنانچه در این بخش از تازه های سلامت در ایرناک می خوانید محققان در 28 نوامبر در رشته علوم به طور آنلاین گزارش دادند که این وصله ها در آزمایش هایی که روی موش ها و خوک ها انجام شد، به کاهش اثر زخم و حفظ توانایی قلب برای پمپاژ کردن خون کمک کرده اند. چنین وسایلی ممکن است روزی جان بازماندگان حملات قلبی را با خطر مشکلات و ایست قلبی خنثی کنند.

پایه هر فیلم التیام قلبی یک ورق پلیمری است که دارای سوزن های کوچکی است - شبیه به دیگر تکه های میکرونیدل ها و سوزان های بسیار کوچک واکسنی، اما برای چسبیدن به قلب بیمار بهتر از پوست او طراحی شده اند.

سطح پلیمر برعکس میکرو سوزن، در یک ژل حاوی سلول های استروما قلبی پوشش داده می شود.این سلول ها مولکول هایی مثل پروتئین ها و قطعات ریز مواد ژنتیکی به نام میکروآر ان آ، که رشد سلول های ماهیچه ای قلب را حمایت می کنند را ترشح می کنند.

درمان جدید سکته قلبی

ابداع یک چسب پوستی برای درمان بیماران سکته قلبی

درمان سکته قلبی با چسب پوستی جدید

هنگامی که یک وصله یا چسب به قلب متصل می شود، میکروسوزن های قیفی، داروهای مولکلولی از سلول های استرومایی قلب را مستقیما به بافت آسیب دیده ترشح می کند.

در موش ها، تیم متخصصی بررسی کرده اند که چگونه وصله های میکروسوزنی رشد بافت سالم را ارتقا دادند و جای زخم را کاهش دادند. سه هفته پس از این که محققان موش ها را وادار کردند تا حمله قلبی داشته باشند، حیوانات با وصله های میکروسوزنی حدود 40 درصد بافت سالم در مناطق قلب خود داشتند که تحت تاثیر حمله قلبی قرار گرفته بودند.

در حالی که موش هایی که به آنها این وصله ها زده نشد، فقط 10 درصد بافتشان سالم ماند.در خوک ها، محققان با اندازه گیری این که چگونه خون از بطن چپ حیوان به بقیه بدنش با هر تپش قلب پمپ می شود، سلامت قلب را بررسی کردند.

درمانهای جدید سکته قلبی

جدید ترین درمان برای بیماران سکته قلبی

چسبی پوستی جدید برای درمان بیماران سکته قلبی

چهار ساعت پس از حمله قلبی، هر تپش قلب حدود 56-57 درصد کل خون بطن چپ را در هر دو نوع خوک درمان شده و درمان نشده پمپ شد ؛ اما 48 ساعت پس از حمله قلبی، نتایج شروع به متغیر شدن کردند.

قلب هایی که به آنها وصله های میکروسوزنی زده شده بود حدود 60 درصد از حجم بطن چپ را پمپاژ کرده بودند، در حالی که قلب هایی که درمان نشدند، حدود 50 درصد خون را پمپ می کردند.

محققان می گویند طراحی جدید میکروسوزن ها یک ایده بسیار جالب و هیجان انگیز است، اما محققان باید در مورد جاگزینی این وصله ها در حیوانات در طول دوره های طولانی تر تحقیق کنند.

پیش از این که این وصله های میکروسوزنی برای درمان انسان ها مورد استفاده قرار گیرند، تیم تحقیق قصد دارد پلیمر مورد استفاده در این مطالعه را با موادی که به تدریج در داخل بدن حل شوند، عوض کند.

آنها می گویند:محققان در حال بررسی روش های کمتر تهاجمی تری برای کاشت این وصله ها هستند تا اینکه عمل جراحی قلب باز انجام نشود.

بازدید : 1,077 بار
چسب پوستی برای درمان افرادی که سکته قلبی کرده اند
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی