شما می توانید با لیسانس دادن پتنت خود به جای واگذاری دائم آن منافع امتیاز آن را به دست آورید در حالی که اصل آن را نیز برای خود محفوظ داشته اید.

آیا می توانید پتنت(اختراع) خود را به فروش برسانید؟ در ایرناک آیا می توانید پتنت(اختراع) خود را به فروش برسانید؟ در ایرناک بله، این کار واگذار کردن پتنت نامیده می شود و در این صورت مالکیت پتنت به طور دائم به شخص دیگری منتقل خواهد شد. این یک تصمیم مهم خواهد بود بنابراین باید با دقت روی آن فکر کنید.

شما می توانید با لیسانس دادن پتنت خود به جای واگذاری دائم آن منافع امتیاز آن را به دست آورید در حالی که اصل آن را نیز برای خود محفوظ داشته اید. لیسانس دادن می تواند استراتژی مالی بسیار خوبی برای شما باشد.

در واگذاری شما مبلغ زیادی را یکجا به دست می آورید ولی در آینده دیگرهیچ حقی نخواهید داشت. البته گاهی فروش پتنت به نفع شما خواهد بود. وقتی شما مبلغ زیادی در مقابل واگذاری اختراعتان دریافت می کنید بدون اینکه مجبور باشید 20 سال برای دریافت منافعش صبر کنید. همچنین از ریسک ورود تکنولوژی جدید که اختراع شما را بی ارزش کند رها خواهید شد. به علاوه نیاز به سرمایه کلانی برای تولید محصول خود نخواهید داشت.

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 3,805 بار
آیا می توانید پتنت(اختراع) خود را به فروش برسانید؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی