زنان در طول تاریخ اختراعاتی داشته‌اند که نشان می دهد در اغلب اوقات خلاقیت‌شان باعث تغییر عمده ای در زندگی بشر شده است.

حضور موفق زنان در عرصه های مختلف ثابت کرده است آنها تنها در کارهای خانه تبحر ندارند بلکه حتی بیشتر از مردان قادر به انجام کارهای سخت هستند.اختراعات جالب زنان در طول تاریخ + تصاویر در ایرناک اختراعات جالب زنان در طول تاریخ + تصاویر در ایرناک

در ادامه مطالب ایرناک به اختراعاتی می پردازیم که شاید در نگاه اول باور نکنید که توسط یک زن اختراع شده است.

 

اره چرخشی

تابیتسا بابیت پس از مشاهده طولانی مدت به اره کردن یک درخت توسط دو مرد متوجه شد که حرکت برگشت اره کاری بیهوده و اتلاف انرژی است و باید یک وسیله دایره ای با چرخش تنه درخت را قطع کند. او در سال 1810 توانست نمونه اولیه اره چرخشی را که امروزه به صورت دیجیتالی در صنعت چوب بری استفاده می شود،ارائه دهد. شاید تصور این موضوع کمی سخت باشد اما حقیقت دارد.

اره چرخشی

پریسکوپ

در سال 1845 سارا متر یکی از زنان دانشمند توانست وسیله ای را برای مشاهده اشیایی که بالاتر از سطح چشم قرار دارند، اختراع کند. این وسیله که پریسکوپ نام دارد از آن به بعد در زیردریایی ها ابزاری ضروری شد.

پریسکوپ

 

فیلتر

ملیتا بنز آلمانی در سال 1909 توانست اولین فیلتر کاغذی جهان برای قهوه را ابداع کند.او برای اینکار از یک ورق ساده دفترچه یادداشت استفاده کرد. با این اختراع او کسب و کار موفقیت آمیزی را آغاز کرد.

پریسکوپ

 

برف پاک کن اتومبیل

تقریبا در سال 1903 اولین پاک کننده شیشه اتومبیل توسط مری اندرسون ساخته شد.

او در یک روز برفی سوار اتومبیلی شد که راننده اش مدام مجبور بود پیاده شود و شیشه را از برف پاک کند تا بتواند رانندگی کند.

از آن روز ایده ساخت برف پاک کن به ذهنش رسید.

برف پاک کن اتومبیل

 

اگزوز

اتومبیل ها در زمان قدیم در هنگام حرکت سر و صدای زیادی داشتند که رعب و وحشت زیادی را ایجاد می کرد و یا باعث آزار واذیت می شد.

اله دلورس جونز در سال 1917 یکی از کسانی بود که صدای زیاد اتومبیل را نمی توانست تحمل کند بنابراین تصمیم گرفت تا وسیله ای برای کاهش صدای موتور ابداع کند.

در آن زمان اگزوز به عنوان قطعه ای از اتومبیل که صدا را کاهش دهد،کاربرد داشت و امروز وظیفه تخلیه دود از اتومبیل را دارد.

اگزوز

 

جلیقه ضد گلوله

در سال 1965 استفانی کولک شمیدان آمریکایی یک ماده سبک وزن با استحکام بالا را کشف کرد.این ماده با نام تجاری کولار از الیاف های پیچیده و سختی هستند که استحکام بالایی دارند. او با کشف این ماده شروع به تولید جلیقه های ضد گلوله کرد که با این کار جان بسیاری از افسران نظامی، آتش نشان ها و در کل انسان ها را نجات داد.

جلیقه ضد گلوله

بازدید : 3,596 بار
اختراعات جالب زنان در طول تاریخ + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی