در حالی که رقابت برای تولید خودروهای خودران به شدت در جریان است، برخی شرکت‌های فناوری هم به دنبال تولید تاکسی‌های پرنده تا کمتر از یک دهه آینده هستند. 

 شرکت «Lilium» تولیدکننده هواپیماهای جت با قابلیت پرواز سریع عمودی نمونه اولیه یک تاکسی پرنده را تولید کرده که اولین بار در ماه آوریل گذشته به پرواز درآمد. این شرکت اروپایی می‌گوید در تلاش برای تولید تاکسی‌های پرنده جدیدی با موتور جت است که قابلیت جابجا کردن سریع صاحبان مشاغل را داشته باشند. «Lilium» برای تسریع این امر برخی از مدیران برجسته شرکت‌های فناوری ثالث را به خدمت گرفته که زمینه طراحی هواپیماها و موتورهای جت چابک و کوچک را دارند. «Lilium» امیدوار است تا سال 2025 تعداد زیادی تاکسی پرنده را برای استفاده صاحبان مشاغل خاص تولید و روانه بازار کند. مدیران این شرکت امیدوارند اولین تاکسی هوایی کامل و عملیاتی خود را در سال 2019 به پرواز درآورند و استفاده عمومی از آن‌ها را شش سال بعد آغاز کنند. «Lilium» برای تحقق این هدف تا به حال 11.4 میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده است.تاکسی‌های پرنده به بازار می‌آیند ! در ایرناک تاکسی‌های پرنده به بازار می‌آیند ! در ایرناک

بازدید : 3,662 بار
تاکسی‌های پرنده به بازار می‌آیند !
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی